VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisník Lubomíra Hotaře

 Dva závody horských kol, ale také triatlonový Morkoman, tenisový podnik ATP Valašska, nebo nohejbalový turnaj dvojic ve Slavičíně se konaly v posledním období ve Zlínském regionu. Zviditelnily se fotbalistky nového ženského klubu FC Vsetín.  Zajímavé sportovní události se ve Zlínském kraji budou konat i o následujícím víkendu.

24.8.2017
SDÍLEJ:

Filip Vabroušek na Běhej lesy BíláFoto: archiv Filipa Vabrouška

Triatlonisté si zazávodí v Kroměříži a Kelči, florbalistům začíná Český pohár.

ATLETIKA

Filip Vabroušek vyhrál jedenáctikilometrový závod Běhej lesy v Bílé

Malenovice – Filip Vabroušek z Malenovic vybojoval časem 43:17 zlatou pozici v 11kilometrovém závodu Běhej lesy Bílá 2017. Toho se ve všech kategoriích zúčastnilo 631 vyznavačů krosového běhu. Druhý skončil v čase 44:20 Dan Fiala, o dalších sedmačtyřicet sekund zpět byl na třetím místě Lukáš Švestka.

,,Intervalový start byl pro mě úplně novou zkušeností. Věděl jsem, že na trati musím nechat vše, abych měl šanci na vítězství. Nebyl žádný prostor na taktizování jako v klasickém závodě. Navíc se špatně odhadovalo tempo, protože jsem profil dopředu neznal. Závod se mi ovšem líbil,“ potěšil povedený výsledek Filipa Vabrouška.

V Beskydech uspořádal také 19 kilometrů dlouhý závod. V něm obsadil malenovický Ironman Petr Vabroušek šestou příčku (1:20:32). Vyhrál v čase 1:19:06 Vít Ryška.

 ,,Překvapilo mě, že jsem na trati se spoustou prudkých kopců i seběhů, ale také s několika krásnými výhledy, na Ryšku v cíli ztrácel pouze šestaosmdesát sekund,“ užíval si pobyt v Beskydech Petr Vabroušek.

CYKLISTIKA

O osudu Salašského drtikolu rozhodl Pavel Skalický deset kilometrů před cílem. Irena Berková testovala kondici

Salaš – Největší favorit Pavel Skalický zvítězil ve 2. ročníku bikemaratonu Salašský drtikol. Člen klubu Bike Triatlon Morkovice dosáhl v závodu dlouhém 63 kilometrů, který měl převýšení 1800 metrů, času 2:21.07. Stříbrnou pozici v podniku, jenž byl posledním dílem z letošního šestidílného seriálu MTB Karpaty Tour, vybojoval za čas 2:22:49 další biker z Morkovic Pavel Žák, třetí skončil Jiří Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 2:27:17). Lukáš Václavek (Ghost Team, 2:27:48) bral čtvrté místo a Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice obsadil v čase 2:28:13 pátou příčku.

,,Po pěti kilometrech jsme se s Pavlem Žákem vzdálili všem soupeřům. Poté jsme se s týmovým kolegou na čele střídali a vzorně jsme spolupracovali,“ nezastíral Pavel Skalický, jemuž se náročná trať líbila. ,,Po nočním dešti byla sice místy mokrá a kluzká. Ovšem v ideálním počasí, kdy se teplota pohybovala okolo dvaceti stupňů, jsem byl v dobrém rozpoložení. A protože jsem byl silnější v kopcích, tak se mi v posledním výjezdu zhruba deset kilometrů před cílem Pavlovi podařilo ujet a potom už jsem si první příčku pohlídal,“ radoval se cyklista ze Žamberka hájící barvy morkovického klubu Skalický.

Závod žen ovládla Irena Berková ze zlínského týmu Amenity Extreme Sport, jež zajela čas 2:57:48. Druhá byla Lucie Skřivánková (SubGirls, 3:09:43). Bronz získala kroměřížská Radka Pospíšilová (T. S. Bohemia Kross Bike Team, 3:12:06).

,,Závod na Salaši jsem brala jako dobrý trénink. Kopcovitý terén i jeho délka mi vyhovovala. Na Uherskohradišťsku jsem si chtěla ověřit, jak jsem na tom kondičně,“ přiznala Irena Berková, jež se k závodění vrací po víc jak roční mateřské pauze.

,,S přípravou jsem začala až v dubnu. Vrcholem sezony pro mě bude mistrovství republiky v maratonu horských kol v září v Teplicích nad Metují,“ prozradila bikerka z Koryčan.

Ta popsala i klíčové momenty. ,,Hned po startu byl velmi prudký výjezd na rozhlednu. Bylo to náročné a bolestivé. Nicméně byla jsem v kontaktu s Radkou Pospíšilovou, jež se ujala vedení. Zhruba v polovině kopce jsem ji předjela. A i když jsem si na čele postupně vytvořila pětiminutový náskok, tak jsem se snažila pořád jet na plno, abych si pořádně otestovala, jestli vydržím závod absolvovat v ostřejším tempu,“ byla se svým výkonem spokojená Irena Berková.

V okolí Salaše uspořádali také 32 kilometrů dlouhý závod. Ten v mužích vyhrál v čase 1:22:08 Jan Dřevojánek z klubu VALMEZBIKE. Mezi ženami brala prvenství bikerka ze Slovácka Kateřina Zemánková (1:52:09).

CYKLISTIKA

Klobucká kola nejrychleji roztočili Radim Hýbl a Petra Holznerová

Valašské Klobouky – Reprezentant formace VRV Team Radim Hýbl ze Štítné nad Vláří vyhrál 6. ročním mezinárodního závodu v cross country Klobucká kola 2017. Hýbl dosáhl ve 22,5 kilometru dlouhém podniku rozloženém do 5 okruhů, zařazeného i do letošní sedmidílné Valašskokarpatské cyklotour, času 1:26:55. Zbylé medailové pozice obsadili reprezentanti vsetínského SK Edie Teamu. Druhý skončil časem 1:30:30 Ondřej Fukala, o dalších šestaosmdesát sekund zpět dojel do cíle na třetím místě Robert Kocián. Marek Solin (PRO efekt, 1:36:46) bral čtvrtou příčku, Lukáš Zapalač z kašavského Valachbajk Teamu obsadil v čase 1:37:00 pátou pozici.

Ženy na Valašsku jely 13,5kilmetrový závod rozložený do 3 okruhů. V něm zvítězila Petra Holznerová, jež na trati v okolí Valašských Klobouk dominovala časem 1:17:50. Stříbrná byla Silvie Zvonková (obě Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:20:15), třetí příčku si do krajského města odvezla Lenka Černá (HBT Zlín, 1:41:13).

,,V každém okruhu čekalo bikery a bikerky jedno náročné technické stoupání. Po noční bouřce byly na trati nepříjemné i mokré kluzké kořeny. Proto bylo zejména ve sjezdu nutné jezdit opatrně,“ prozradil jeden z pořadatelů Radomír Bačo.

Ten také popsal rozhodující momenty v hlavním závodu mužů i žen. ,,V mužích se brzy po startu vytvořila v čele pětičlenná skupina. V ní byli Hýbl, Fukala, Kocián, Solin a Milan Zvonek. Ve druhém kole zvýšil tempo Fukala, které akceptoval pouze věkem ještě junior Radim Hýbl. Mladý biker ze Štítné nad Vláří měl však dost sil a proto nakonec závod s poměrně velkým náskokem vyhrál,“ ocenil výkon Radima Hýbla Bačo.

 ,,Mezi ženami využily Holznerová a Zvonková znalosti prostředí v okolí Valašských Klobouk a Bílých Karpat. Silnější v kopcích i sjezdech byla tentokrát zkušenější Petra Holznerová,“ informoval Radomír Bačo.

Letošních Klobuckých kol se v seniorských kategoriích zúčastnilo 40 vyznavačů horských kol. Ve Valašských Kloboukách se v mládežnických kategoriích představilo ještě dalších 90 mladých bikerů.

FLORBAL

Ve florbalovém Poháru České pojišťovny míří vysoko Panteři z Otrokovic, zlínští Lvi a Hluk. Překvapit můžou Březolupy  

Region – O víkendu začíná další ročník florbalového Poháru České pojišťovny mužů. Celkem se do něho zapojí 119 družstev. V 1. kole si v základních skupinách zahraje 80 kolektivů. Mezi nimi i pět z našeho regionu. O postup dál budou bojovat celky Holešova, Březolup, Zlína Lions, Orli z Uherského Brodu a Počenice. Český pohár je i v letošní sezoně rozložený do devíti kol. Přímo do 3. kola jsou nasazení Hluk a Vsetín, a až v 5. kole se s většinou superligových celků představí i Panteři z Otrokovic. Zajímavá a prestižní soutěž se od 2. kola hraje vyřazovacím systémem. Finále je na programu v úterý 16. ledna 2018 před kamerami ČT Sport.

 ,,Holešov po loňském sestupu z divize bude v poháru hledat florbalovou pohodu. Hanáci se ale chtějí vrátit na vítěznou vlnu, kterou si v minulé sezoně moc neužili. Překvapením by ovšem byl už jejich postup ze základní skupiny. Větší ambice mají naopak Březolupy. Nikdo je nezná, a proto budou podceňovaným týmem. Nováček regionální ligy ale posiluje soupisku a bude příjemným překvapením poháru. Uherskobrodští Orli zase můžou těžit s dobré práce s mládeží. Jejich výsledky budou však závislé na skutečnosti s jakou sestavou se v prvním pohárovém kole představí. Postoupit ze skupiny by měli zlínští Lvi a překvapit může zkušené družstvo Počenic,“ odhaduje možnosti celků ze Zlínského kraje, které budou bojovat v prvním kole národního poháru předseda Jihomoravské florbalové unie Petr Šíma.

Ten věří také Otrokovicím a Hluku. ,,Panterům sice nevyšel Czech Open, ovšem superligový klub nemůže mít nižší ambice, než postup do čtvrtfinálové skupiny. Zviditelnit se může rovněž Hluk. Slovácký kolektiv bude v porovnání s minulým soutěžním ročníkem v nové sezoně silnější. Proto pokud kouč dokáže usměrnit všechny individuality, tak by si Hlučané mohli stejně jako loni zahrát čtvrtfinálovou skupinu. Těžké to bude mít Vsetín. Pro Valachy bude každý vyhraný pohárový zápas úspěchem,“ myslí si Šíma.

FOTBAL

Pohárový postup Vsetína zařídila hattrickem Sabina Rýdlová

Vsetín – Výborným výsledkem skončil první ostrý soutěžní zápas pro nový ženský fotbalový klub v našem kraji. Ambiciózní družstvo FC Vsetín v 1. kole Poháru FAČR žen rozstřílelo celek Troubska.

Vsetín před 50 zvědavými diváky porazil Troubsko 5:0. Na první branku v utkání se čekalo do třiadvacáté minuty, kdy se v koncovce prosadila Krčmářová. Hosté pak ještě chvíli vzdorovali, ovšem ve druhém poločase už Valašky na domácí umělé trávě dominovaly. Mezi 48. a 66. minutou si připsala hattrick Rýdlová a bylo to 4:0. Poslední branku dala v 74. minutě Vlčková.

,,Zápas jsme chtěly vyhrát, abychom si v dalším kole zahrály se silným soupeřem z Brna,“ byla se svým kolektivem před střetnutím natěšená útočnice Vsetína Jaroslava Krčmářová.

Jejímu týmu se duel povedl. ,,Předváděly jsme útočný fotbal. Rovněž jsme se dokázaly vypořádat s důrazem družstva Troubska. Po přestávce jsme na tom byly lépe také fyzicky a křídelní hrou jsme Jihomoravanky snadno překonávaly. Vyhrávaly jsme také většinu osobních soubojů,“ pochvalovala si jedna z opor domácích Krčmářová.

 ,,Dalšími tahounkami byly technicky velmi dobře vybavená Sabina Rýdlová a obranu bez problémů řídila Denisa Vlčková,“ upozornila ještě kapitánka Valašek.

FC VSETÍN – TROUBSKO 5:0 (1:0)

Branky: Rýdlová 3, Krčmářová, Vlčková.

FC Vsetín: Jašková – Čípová, Kocurková, Kovaříčková, Krčmářová, Mikešová, Petruželová, Randuchová, Rýdlová, Vlčková, Pernická. Střídaly: Petra Ševčíková, Palátová, Hrazdilová, Klára Marková.                      

MALÁ KOPANÁ

V Lipině se z triumfu v Memoriálu Františka Strnada radoval tým Despacita

Lipina – Mužstvo Despacita zvítězilo v turnaji v malé kopané, kterým byl 10. ročník Memoriálu Františka Strnada v Lipině. Despacito v semifinále porazilo slovenský tým Záriečie a ve finále udolalo obhájce prvenství z loňského roku domácí celek Kapličkářů. Ve druhém semifinále Kapličkáři pokořili Francovu Lhotu. Třetí místo vybojovalo Záriečie. Slovácí si v souboji o bronzovou příčku poradili s Francovou Lhotou.

 ,,Despacito si ve finále vypracovalo dvoubrankový náskok. Kapličkáři ale dvě minuty před koncem vyrovnali na 2:2. V rozhodujících penaltách se ovšem z výhry radoval hostující kolektiv. Domácí Kapličkáři tak v Memoriálu Františka Strnada na zlatý hattrick nedosáhli,“ konstatoval po finálové partii jeden z pořadatelů Aleš Ptáček.

Ten také vybral opory nejlepších mužstvev. ,,Tahouny Despacita byli fotbalisté Bylnice Šenkyřík, Macháč a Bosák. U Kapličkářů se dařilo střelcovi Petrovi Šomanovi. Výborně zahrál Dominik Plšek a fotbalové umění dokázal prodat i futsalista Jerevanu Slavičín Tomáš Zoubek. Zárieičie se mohlo spolehnout na bratry Máčajovy, kteří ještě nedávno bojovali ve fotbalových barvách Dolní Lhoty a Luhačovic,“ chválil Ptáček.

Toho potěšil zájem o tradiční letní podnik v malé kopané na Valašsku. ,,Turnaj doprovázel bohatý doprovodný program. Ceny pro nejlepší předávali mimo jiné Alena Gajdůšková, předseda osadního výboru v Lipině Rudolf Zabil a hlavní sponzor akce Rudolf Fojtík.  Dopoledne ho navštívili i prvoligoví fotbalisté Fastavu Zlín Stanislav Dostál, Josef Hnaníček, Lukáš Holík a Ondřej Bačo.  Pozdravit nás přišel také Tomáš Polách. Ten v součastné době působí v třetiligovém Hodoníně,“ děkoval Aleš Ptáček.               

NOHEJBAL

Turnaj dvojic ve Slavičíně vyhráli Zubři z Přerova. Stříbrné Příluky potrápily všechny soupeře

Slavičín – Zubři z Přerova v sestavě Jakub Šilhavý, Jakub Vagrčka opanovali nohejbalový turnaj dvojic ve Slavičíně. Vítězové ve finále porazili Příluky (Milan Švach, Bohumil Gabrhel) 2:1 (-9, 9, 8). Bronzovou příčku v podniku hraném na antukových kurtech ve slavičínském zámeckém parku obsadili domácí Studeníci (Tomáš Studeník, Radim Studeník). Čtvrté místo brali Mačetovci ze Slavičína.

 ,,Turnaje se zúčastnilo 8 dvojic. Ty si nejprve zahrály ve dvou základních skupinách. Poté následovaly vyřazovací zápasy,“ informoval za pořadatele Milan Švach.

,,Utkání pro nás nebylo jednoduché. Chytře hrající a technicky vybavené zkušené Příluky ho odehrály velmi dobře takticky. Navíc měli soupeři výborný příjem. My jsme však byli razantnější na síti a zvládli jsme také koncovku třetího setu, kdy kolektiv z předměstí Zlína pokazil poslední výměnu,“ radoval se po finále smečař vítězných Zubrů z Přerova Jakub Šilhavý.

,,Škoda, že jsem ve vyrovnaném finálovém duelu na konci druhého setu zkazil podání. Zápas by možná skončil pro nás příznivějším výsledkem,“ litoval jeden z členů týmu z Příluk Milan Švach.

Ten si však turnaj užíval. ,,S Bohumilem Gabrhelem jsme byli sehranou dvojicí a proto jsme potrápili všechny soupeře,“ byl nakonec rád i za zisk stříbrné příčky v turnaji Švach.

TENIS

Sedmý turnaj ATP Valašska ovládl díky pestré hře valašskokloboucký Jan Kostka 

Brumov – V režii favoritů se odvíjel sedmý letošní tenisový turnaj ATP Valašska amatérů nad 20 let.

Z prvenství na antuce v Brumově se nakonec radoval valašskokloboucký Jan Kostka, který ve finále porazil Dalibora Nováka ze Zlína. Ve vyřazovacích duelech Kostka ještě postupně porazil v osmifinále Ladislava Psotu (Valašské Klobouky), ve čtvrtfinále Slováka Martina Kačániho z Trenčína a v semifinále zlínského Lukáše Rakušana.

,,S běhavým Psotou jsem zvládl druhou polovinu zápasu. Kačáni si na mě věřil, nicméně v utkání s tenistou z Trenčína mi vyšla sázka na tvrdé vítězné údery,“ zavzpomínal na úvodní vyřazovací partie Jan Kostka.

Tomu se dařilo také v následujících soubojích. ,,Rakušana i Nováka jsem překonal pestrou hrou. V obou střetnutích jsem nedělal zbytečné chyby a oba soupeře jsem udolal také fyzicky. Daliborovi Novákovi jsem navíc oplatil porážku ze základní skupiny,“ radoval se Kostka. Ten na letošním okruhu Valašského ATP vybojoval třetí turnajový triumf.

V Soutěži velké útěchy (O 9. místo) zdolal ve finále se spoustou dlouhých výměn Ladislav Psota luhačovického Karla Křena 6:3.

Ve finále Soutěže malé útěchy (o 13. místo) udolal v partii dvou bojovníků Miroslav Raška Martina Lišku 7:5.

Závěrečný 8. turnaj se bude hrát už tuto sobotu na šesti antukových kurtech ve Zlíně na Vršavě. ,,Turnaj je vypsán jako Grand Slam. Proto se bude bodovat dvojnásobně,“ informuje ředitel celého okruhu Jan Nahodil.

Ten nabádá všechny zájemce, aby neotáleli s přihláškami. ,,Prezentovat se může maximálně dvaatřicet hráčů. A protože je o turnaj zájem, je nutné zajistit si účast ve Zlíně raději včas. V sázce jsou totiž ještě důležité body před závěrečným Turnajem mistrů,“ upozorňuje Nahodil.

První výměny, kraťasy a smeče budou v krajském městě k vidění od 9 hodin. Semifinálové souboje a finálový zápas jsou na programu mezi 14. a 17. hodinou.

Výsledky 7. turnaje ATP Valašska 2017:

Čtvrtfinále: Dalibor Novák (Zlín) - Peter Barták (Púchov) 6:3, Radek Hořák (Brumov-Bylnice) - Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) 6:4, Lukáš Rakušan (Zlín) - Jan Šálek (Praha) 6:1, Jan Kostka (Valašské Klobouky) - Martin Kačáni (Trenčín) 6:1. Semifinále: Novák - Hořák 6:2, Kostka - Rakušan 7:5. Finále: Kostka - Novák 6:4.

TRIATLON

Helena Kotopulu se v Morkomanovi zahřála až po pěti kilometrech běhu

Morkovice – Helena Kotopulu zvítězila v závodu žen v 18. ročníku olympijského triatlonu Morkoman 2017. Reprezentantka Moraviamanu Otrokovice dosáhla v Morkovicích v podniku složeném z 1500 metrů plavání, 40 kilometrů cyklistky a 10 kilometrů běhu, výsledného času 2:24:17. Stříbrná v pořadí Silvie Pavlíčková z hulínského Aspotu byla o 14 minut a jednadvacet sekund pomalejší, třetí místo obsadila v čase 2:47:34 Natálie Šťastná ze stejného klubu. Žaneta Bajerová (Titan Trilife Zlín, 2:53:27) skončila čtvrtá a Daniela Schlosserová (PK Zlín, 3:02:30) pátá.

 ,,Závod jsem pojala jako kvalitní trénink před sobotním mistrovstvím republiky na polovičních ironmanových tratích, kterým bude Pilman ve Žďáru nad Sázavou,“ přiznala Helena Kotopulu.

 Zlínské triatletce v barvách otrokovického Moraviamanu tentokrát příliš nevyhovovalo deštivé počasí. ,,Naštěstí při plavání byly povolené neopreny. Cyklistika, kdy neustále pršelo, už tolik příjemná nebyla. Proto jsem se na trati pořádně zahřála až po pěti kilometrech běhu,“ byla ráda, že měla Morkomana za sebou Kotopulu.

Zatímco ženám se na Hané v sobotním závodu dařilo, regionální muži se v letošním ročníku Morkomana příliš neprosadili. Na nejlepší výsledek dosáhl kroměřížský Jiří Klement (DRESSME. cz). Ten vybojoval za čas 2:20:34 čtvrtou příčku. Roman Odstrčilík z Holešova bral deváté místo (2:25:07), Vladimír Zicháček (SKP Zlín, 2:29.29) doběhl do cíle šestnáctý. Vyhrál v čase 2:09:27 David Jílek (trimax.cz).

Jílek závod ovládl zaslouženě. Po plavání byl na druhé pozici, ale v průběhu cyklistiky už se probojoval do čela. Nejrychlejším během dne pak potvrdil suverénní vítězství v osmnáctém ročníku Morkomana.        

TRIATLON

Triatlonisté z Kroměříže zvou na 6. ročník Kromplmena

Kroměříž – Klub RH Kroměříž v sobotu pořádá 6. ročník triatlonového závodu Kromplmen 2017. Ten startuje ve 13 hodin v oblasti Hrubého rybníku na Bagráku. Pořadatelé pro triatlety připravili následující trať: plavání 400 metrů, cyklistika 30 kilometrů a běh 6 kilometrů. Vypsáno je celkem pět kategorií. Tři pro muže a dvě pro ženy. Plavat se bude v Hrubém rybníku. Cyklistika se pojede na novém okruhu přes Trávník, Střížovice, Bařice, Těsnovice, Vrbku, Lubnou, Drahlov, Vážany, Kotojedy a zpět do Kroměříže. Závěrečný běh bude probíhat na obrátkové trati po asfaltové komunikaci směrem na Trávník. Prezentace končí v 12.30 hodin. Startovné je 300 Kč. Očekává se účast kolem 150 triatletů.

Vítězství v loňském roce vybojoval David Jílek ze Zábřehu, který závod vyhrál v čase 1:15:45. Mezi ženami dominovala časem 1:23:43 zlínská Helena Kotopulu (Zorba Team).

 TRIATLON

V sobotu se na Valašsku koná Kelečský terénní triatlon

 Kelč - V sobotu se na valašskomeziříčsku koná 2. ročník Kelečského terénního triatlonu. Pořadatelé připravili dvě tratě. Delší je složená z 800 metrů plavání, 23 kilometrů cyklistiky a 5,7 kilometru běhu. Kratší tvoří 300 metrů plavání, 23 kilometrů cyklistky a 3 kilometry běhu. V obou závodech je vypsáno po pěti kategoriích pro muže i ženy. Poměřit síly si můžou také štafety.

 ,,Plavat se bude v rybníku Chmelník. Cyklistika se pojede směrem na Kunovice, Komárovice, Kladeruby, Němetice, Zámrsky, Kelč, Rouské a Rouský rybník. Závěrečný běh se zpočátku poběží okolo rybníku Chmelník, poté po polní cestě na Lhotku, dále pak na Výletiště a zpět k rybníku Chmelník, kde je také cíl,“ představil trať nového závodu v terénním triatlonu na Valašsku jeden z pořadatelů Libor Macek.

Start je v 12.30 u rybníka Chmelník poblíž Kelče. Prezentace pro dětské kategorie končí v 9 hodin. Děti od dvou let si proto zazávodí už od 9.30 hodin. Seniorské kategorie ukončí prezentaci ve 12 hodin.

 Vítězství v premiérovém ročníku vybojovali zlínský Martin Hečko (Valachbajk Team, 1:37:38) a v ženách časem 1:55:45 Hana Nováková z Prostějova.                                            

 

Autor: Lubomír Hotař

24.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V kraji ruší lůžková infekční oddělení. Zůstane jen v Uherském Hradišti

Ilustrační foto.

Uherský Brod vytvoří na památku sametové revoluce památník z klíčů

Náraz do stromu stál řidiče u Uherského Ostrohu život

FOTOGALERIE / Přivolaným lékařům nezbylo než konstatovat úmrtí. Obrázek, který se před nimi rozprostřel při ranním zásahu v neděli 19. listopadu, však už od první chvíle nevěštil nic dobrého.

Nádrž v Osvětimanech už se zase napouští, sumec albín se do ní už nevrátí

I několikrát týdně chodí pozorovat, jak se nádrž napouští. Už se totiž nemůže dočkat, jak si sedne na břeh, nahodí pruty a při pohledu na les bude vyčkávat na záběr. Řeč je o Josefu Zpěvákovi, předsedovi osvětimanské organizace Moravského rybářského svazu. Tamní přehrada totiž byla kvůli opravám rok vypuštěná.

Boršická Pentla slavila třicáté narozeniny Dožínkami

FOTOGALERIE / Na šest stovek milovníků folkloru sledovalo s úžasem v sobotu večer v boršickém kulturním domě téměř tříhodinový vzpomínkový pořad s názvem Dožínky. 

Policie už týden pátrá po seniorovi z Uherského Brodu

Už týden pátrají policisté po čtyřiasedmdesátiletém muži z Uherského Brodu. Ten v pátek 10. listopadu odešel ze svého bytu a od té doby ho nikdo neviděl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT