„O měsíc později se potká s kajakářem Ondřejem Prchlíkem na světovém šampionátu juniorů a do 23ti let v maďarském Szegédu, kde by se sedmnáctiletý kajakář díky svým výkonům - získal tři bronzové medaile a jedno stříbro, měl představit v posádce českého juniorského čtyřkajaku,“ říká trenér a šéf klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Medailová bilance z mistrovství ČR
1x stříbro a 3x bronz: Prchlík Ondřej (K1 1km, K2 500&1km, K4 500m)
2x stříbra: Studničková Klára (C2 500&200m)
1x stříbro a 1x bronz: Jančová Tereza Marie (C1 200&500m) 
1x zlato a 1x stříbro: Vymazalová Ema (K1 500&200m)
1x stříbro: Gabrhel Alexandr (mK1 500m)
1x bronz: Galušková Tereza (mK1 500m)
1x bronz: Gabrhel Alexandr - Pavelka Petr (K2 500m)
1x bronz: Galušková Tereza - Pochylá Sára (K2 500m)
a
3x zlato: Zalubil Jiří (C2 500&1000&200m)

Pocta reprezentovat nemine ani kanoistku Kláru Studničkovou, která uspěla zejména na deblkanoi spolu s přerovskou Denisou Janáčkovou.

„Jak Studničková, tak i Prchlík budou členy českého výběru pro nabitou zářijovou regatu olympijských nadějí v Bratislavě,“ upozorňuje Pjajčík.

Mezi kanoistkami byla dvakrát dekorována taktéž žačka Tereza Marie Jančová.

Další úspěšnou závodnicí Ostrožské Nové Vsi byla na domácím vrcholu kajakářka Ema Vymazalová. Ta se stala mistryní republiky na pětistovce, na dvousetmetrové trati byla druhá.

Pro nemistrovské medaile si dopádlovali také benjamínci Alexandr Gabrhel, Petr Pavelka, Tereza Galušková a Sára Pochylá.

Ve finálových jízdách o medaile dále bojovali Jakub Mlčoch, Simona Andrýsková, Nikola Balcarová, Richard Podráský, Amálie Červenáková, Štěpán Janoška, Dalimil Knotek, Daniel Knotek, Johana Němčická, Lukáš Zálešák, Tereza Marie Jančová, Karolína Pavlíčková, Vojtěch Tischer, Ondřej Zalubil, Tobiáš Dostál, Tereza Studničková, Jiří Uvíra, Erik Vymazal, Jonáš Černý, Jáchym Černý a Sabina Prchlíková.

Mistrovství České republiky na krátkých tratích se uskutečnilo o víkendu v Račicích, kde část výpravy absolvovala poslední závody před odletem na mistrovství světa do Kanady, a zároveň se celý prodloužený víkend bojovalo o nominace na podzimní světový šampionát juniorů a regatu Olympijských nadějí.

„Mistrovství České republiky bylo mimo jiné klíčem k nominacím na světový šampionát juniorů v Szegedu a regatu Olympijských nadějí v Bratislavě, kde tradičně dostane příležitost sbírat reprezentační zkušenosti velký počet mladých talentů. V průběhu nadcházejícího týdne doladíme rozdělení do disciplín, kterých je opravdu hodně,“ okomentoval šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar.

Ještě než se na sklonku srpna uskuteční jubilejní, třicáté Mezinárodní Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice SLOVÁCKÁ 500, střihne si Jiří Zalubil Evropu v Mnichově.