Při absenci české jedničky Martina Fuksy i Jiřího Minaříka, se kterým Zalubil posbíral v deblkanoi už řadu světových medailí, obsazoval dvaadvacetiletý kanoista z Mařatic v individuálních finálových startech třetí místa za suverénním olympionikem Petrem Fuksou a právě kojetínským odchovancem Hrabalem.

Porovnat se s dospělou top špičkou pokusil také kajakář Jakub Mlčoch, který si střihl netradiční trať - třístovku.

„V rozjížďce startoval spolu s olympijským medailistou Josefem Dostálem a dalšími členy pražských vrcholových středisek. Bohužel, závod byl nad aktuální síly šestadvacetiletého studenta medicíny,“ uvedl trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

V létě, po splnění studijních povinností, by se chtěl Mlčoch znovu pokusit konkurovat nejlepším českým borcům na kajaku.

Trio sedmnáctiletých nadějí, Ondřej Prchlík, Klára Studničková a Simona Andrýsková, se muselo do sobotních a nedělních testovacích jízd kvalifikovat v pátek zajetým časem, jenž nebyl horší více než o deset procent než čas vítěze.

Od pátku do neděle probíhal na račickém kanále u Roudnice nad Labem první nominační závod dospělých doplněný o testování členů a adeptů reprezentačního družstva juniorů. Na snímku kanoistka Simona Andrýsková. Foto: TJ Ostrožská Nová VesOd pátku do neděle probíhal na račickém kanále u Roudnice nad Labem první nominační závod dospělých doplněný o testování členů a adeptů reprezentačního družstva juniorů. Na snímku kanoistka Simona Andrýsková. Foto: TJ Ostrožská Nová VesZdroj: TJ Ostrožská Nová Ves

Kajakář Prchlík limit na pětistovce splnil, stejně tak kanoistky Studničková a Andrýsková na dvoustovce.

„Následující starty na 200, 500 a 1000m byly pro aktéry velmi kvalitním tréninkem. Prchlík dojížděl zpravidla na šesté až osmé pozici, Kláře Studničkové se podařilo jednu testovací jízdu na pětistovce vyhrát, dvakrát skončila druhá, mezi nejlepší tři se dokázala nečekaně prosadit dvakrát i Simona Andrýsková,“ hlásil Pjajčík.

Kajakářky Ema Vymazalová a Tereza Studničková.
Kajakářky Vymazalová a Studničková uspěly na celostátním závodě v Kojetíně

První nominační závod dospělých doplněný o testování členů a adeptů reprezentačního družstva juniorů se konal na račickém kanále u Roudnice nad Labem od pátku do neděle.

V sázce byla účast na závodech světového poháru v Račicích a následně v polské Poznani.

„Klára Studničková absolvuje od pondělí druhého května spolu s dalšími osmi oddílovými kolegy, členy juniorské reprezentace a sportovního centra mládeže druhé týdenní soustředění na Oboze u Slapské přehrady. V sobotu sedmého května by mělo několik mladších závodníků startovat ve Vídni na otevřeném mezinárodním mistrovství Rakouska v maratonu v singlových disciplínách,“ dodává Pjajčík.