Žáci ZŠ Sportovní bojovali již o svou šestou účast v celostátním kole, které se jim podařilo v roce 2018 v Kolíně vyhrát. A letos byli v Holešově opět nejlepší!

Po skvělém výkonu suverénně zvítězili ve všech štafetách a po zásluze budou reprezentovat Zlínský kraj v celostátním finále, které znovu hostí Holešov.

Naděje ze Slovácka uspěly také v doplňkových disciplínách. Nejlepšími skokany z místa se stali L. Železník (208 cm) a V. Valentová (206 cm).

ZŠ Sportovní v kategorii starších žáků kromě nich reprezentovali také M. Vojáček, D. Jamný, A. Michelfeit, J. Vávrová, M. Čevelová a N. Sušilová.

Sestavu mladších žáků tvořili J. Vojáček, T. Šumulikoski, D. Otrusina, A. Kunovjánek, P. Mojžíšová, V. Sukupová, L. Žišková a K. Černochová.

V letošním roce se koná již osmý ročník Štafetového poháru pro děti z prvního stupně základních škol.

Běží se vždy tři štafety – 8 x 100 m mladší žáci, 8 x 100 metrů starší žáci (vždy musí být v družstvu 4 dívky a 4 chlapci) a 8 x 200 metrů (družstvo 2 dívek a 2 chlapců mladších a 2 dívek a 2 chlapců starších). Časy všech štafet se sčítají.

Štafetový pohár je soutěž určená žákům prvního stupně základních škol a je jedinou školní atletickou soutěží, která nebyla covidem přerušena. Její rozsah však musel být výrazně omezen. Loni se totiž konalo opět pouze republikové finále, které se uskutečnilo v Jindřichově Hradci.

Celkovými vítězi se stali žáci a žákyně ZŠ Chválenická z Plzně, kteří tak navázali na své prvenství ze sezóny 2019.

Patrony loňského ročníku byla štafeta mužů na 4x100 metrů. Pro letošek je vystřídaly zástupkyně něžného pohlaví v podobě členek zlaté štafety žen z evropského šampionátu kategorie do 23 let v estonském Tallinnu.

Nejlepší týmy se pak utkají 26. května v Holešově při celorepublikovém finále.