Do složení týmu pro turnaj Zlínské ligy v Bánově podstatným způsobem zasáhl lyžařský kurz Základní školy Pod Vinohrady. K dispozici zůstali jen dva brankáři a tři hráči do pole.

„Kvůli pořadatelství baráže jsme potřebovali oba zápasy vyhrát, a proto se čtyři hráči vydali v sobotu brzy ráno z lyžařského kurzu z Velkých Karlovic směr Bánov, aby doplnili tým,“ poznamenal trenér uherskobrodského celku Zdeněk Moštěk.

Proti soupeřům z konce tabulky FBC Slovácko a FBK Hluk byla obě utkání od začátku jasnou záležitostí, čemuž odpovídají i konečné výsledky 15:2 a 23:0.

Brodský trenér vysunul na hrot útoku brankáře Ondřeje Daníčka a tento tah se mu náramně vyplatil. Proti Slovácku se sice ještě trápil při využívání šancí, které mu vytrvale servírovali bratři Ležatkové. ale proti Hluku už jejich nabídky proměňoval a vsítil celkem deset branek.

„Tím vyrovnal historický rekord v počtu vstřelených gólů hráčem 1. AC v jednom soutěžním zápase, který vytvořil David Ležatka,“ připomněl kouč Zdeněk Moštěk. Připomněl ještě, že právě David Ležatka přidal na turnaji šest branek a tři asistence, jeho bratr Martin se trefil jednou a zaznamenal šest přihrávek.