V konečném součtu všech sedmi rychlostních zkoušek skončil druhý Radim Sušeň s Mitsubishi Lancer EVO IX, třetí místo v exhibičním loučení se sezonou vybojoval Roman Michalík se stejným vozem.

Stejné pořadí platilo zároveň pro skupinu vozů N4, tedy s pohonem všech kol. Mezi dvoukolkami ve skupině F2 vyhrál Roman Stromšík a terénní vozy v kategorii off road ovládl Viktor Chytka. Celý volný závod, který byl na konci sezony pojat v exhibičním duchu, se odehrával v centru Valašské Bystřice pod patronátem hlavního pořadatele a zároveň rally jezdce Silvestra Mikuláštíka. Na Valašsko se přijelo ukázat fanouškům celkem šestnáct jezdců.

„Museli jsme sice kvůli sněhové nadílce udělat několik úprav v některých rychlostních zkouškách, ale celkově to průběh akce nijak neovlivnilo. Všichni to ve zdraví přežili a fanoušci se dobře bavili. To je pro nás hlavní,“ mnul si ruce po úspěšném druhém ročníku atraktivní akce Silvestr Mikuláštík.

Na Walašské rallyšou se předvedlo několik zvláštních a speciálních vozů. Například pilot z Valašských Klobouk Jaroslav Orsák, jenž po celý rok jezdil s Mitsubishi Lancer EVO IX, si přivezl do Valašské Bystřice nečekané překvapení.

„Jarek závodil se speciálně upraveným trabantem, který nazval Lancer EVO XI S 600, a u diváků měl velký úspěch. Dalším velkým bavičem byl Jarek Pešl se svým terénním Range Roverem,“ podotkl Mikuláštík.

Zdaleka největší překvapení celé akce však připravil všem zúčastněným samotný hlavní organizátor. „Po sedmi letech jsem se v rámci letošní Walašské rallyšou oženil se svou přítelkyní Míšou,“ pousmál se čerstvý ženáč.

Mimořádně povedený a úspěšný byl také večírek, který následoval po skončení sportovních klání.

„Bylo to důstojné zakončení povedené akce. Večírek byl tak divoký, že ještě teď snad policie hledá některá těla,“ smál se na celé kolo Mikuláštík.

Výsledky

Kategorie N4: 1. Jan Štěpánek (Subaru Imprezza), 2. Radim Sušeň (Mitsubishi Lancer EVO IX), 3. Roman Michalík (Mitsubishi Lancer EVO IX).
F2: 1. Roman Stromšík (Opel Astra), 2. Jaromír Orsák (Trabant S600) 3. Lumír Gália (Škoda Felicia).
Off road: 1. Viktor Chytka (Mitsubihi Pajero) 2. Jaroslav Pešl (Range Rover), 3. Petr Vaculík (Kia Sportage).