„Jde o největší úspěch chlapecké líhně v Kunovicích. Když nebereme v potaz mistry ČR v juniorech z loňského roku, máme po dvou bronzech z mistrovství republiky konečně v mládeži lepší umístění. Tato generace získala zlato již v loňském roce na prestižním Memoriálu Radka Štěpánka,“ připomněl předseda klubu Snails Kunovice Milan Zedník.

Celek ze Slovácka protočil v souboji o zlato všechny hráče i ročníku 2008, kteří budou hrát příští rok za kadety, aby ochutnali velké zápasy.

Mladí kunovičtí softbalisté se přitom do turnaje probojovali až na poslední chvíli, kdy vyhráli nadstavbový turnaj, a tak v základní části obsadili páté místo.

S těmi nejlepšími poměřili své síly až v nově zrekonstruovaném areálu v Chomutově. „V celém turnaji bylo potřeba odehrát šest zápasů ve dvou hracích dnech. Úkol zněl jasně, zkusit vyhrát každý zápas. Tentokrát se totiž počítaly zápasy každý s každým,“ hlásil trenér kunovických kadetů Přemysl Vícha.

Jeho tým se hned v úvodním zápase utkal s favorizovaným Havlíčkovým Brodem. „Až do konce šesté směny byl zápas 0:0. V dohrávce jsme však umožnili soupeři skórovat a tak jsme prohráli 0:1,“ líčí Vícha.

Kadeti Snails hodili těsnou porážku za hlavu, hned v dalším střetnutí přehráli Joudrs Praha 3:0.

„Druhý den jsme věděli, že odehrajeme tři velmi těžké zápasy. Hráči se s takto nahuštěným programem ještě nesetkali, ale byla to velmi pozitivní škola,“ ví Vícha.

close Kadeti Snails Kunovice se na turnaji v Chomutově stali vicemistry České republiky pro rok 2021. info Zdroj: Snails Kunovice zoom_in Kadeti Snails Kunovice se na turnaji v Chomutově stali vicemistry České republiky pro rok 2021.

První zápas proti Kostelci to byla selanka, Kunovice na hřišti dominovala a snadno zvítězily 12:1.

Hned za půlhodiny po skončení duelu šli Moravané na domácí Chomutov. „Věděli jsme, že pokud chceme hrát o nějaké medaile, museli jsme ho porazit. Do čtvrté směny byl stále nerozhodný stav 0:0. Postupně však ve čtvrté směně zvyšujeme skóre až na 4:0. A když jsme přidali v šesté směně další bod a soupeř se nedokázal prosadit, věděli jsme, že budeme hrát o nějakou medaili,“ uvedl trenér.

Snails do finále posunul večerní triumf nad Ledenicemi. „První směna a po chybě třetí mety skórujeme, necháváme na metách však řadu hráčů. Ukazuje se, že další body bude těžké přidat, proto pracuje perfektně obrana a Ledenicím nedovoluje vůbec nic. Ve třetí směně přidáváme další bod a napínavý zápas se vším všudy končí naší výhrou 2:0,“ raduje se Vícha.

Jeho tým to dokázal, po sobotní dvanáctihodinové sportovní šichtě je ve finále! „Neskutečné, všichni hráči do jednoho zapracovali skvěle,“ zářil.

Duel o zlato přišel v neděli před polednem. „Opět proti Havlíčkovu Brodu, který poslední zápasy šetřil svého elitního nadhazovače, protože měl finále jisté,“ uvedl Vícha. Celek z Vysočiny v každé z prvních tří směny dotáhl svého běžce domů. Na prkně se vystřídali oba kunovičtí nadhazovači Zelinka s Halámkem. „Zkoušeli jsme tlačit. V šesté směně bez autu obsazujeme druhou metu, ale bohužel jsme zápas nezdramatizovali,“ posteskl si trenér Snails.

I prohra ve finále 1:3 je výsledkem parádní práce celého kolektivu.

Součástí party byli Štěpán Halámek, Matyáš Zelinka, Vojtěch Kalný, Šimon Joura, David Jelínek, Ondřej Nemrava, Jakub Beránek, Štěpán Jančík, Jiří Halámek, Václav Frýbort, Lukáš Bachan a Filip Vícha.