Hosté nastoupili v sestavě v čele se zkušenými Maděrou a Koláčkem, základní šestku pak doplnili mladí hráči. „Od úvodu zápasu měli mírně navrch domácí i kvůli nedůrazu volejbalistů VSK v útoku,“ uvedl funkcionář Starého Města Petr Straka.

Za stavu 17:19 z pohledu hostů střídal mladého nahrávače Kváče zkušený Kamler a obraz hry se změnil. Hosté sice nejtěsnějším rozdílem první set ztratili, ale od druhého již na palubovce dominovali.

2. volejbalová liga mužů -
Výsledky: Napajedla - Staré Město 1:3 (23, -18, -22, -17). Napajedla - Staré Město 3:0 (20, 22, 21). Sestava VSK: Kváč, Vitásek, Gálík, Žák, Maděra, Koláček, libero Bláha, střídali Kamler, Kroča, Bilanský a Brády.

„Zlepšila se souhra se smečaři a spolu s kvalitním servisem Maděry a Gálíka přibývaly body na konto svěřenců Karabce až k zisku setu. Podobný průběh měly i další dva sety, hosté potvrdili roli favorita a dospěli k celkovému vítězství,“ zhodnotil duel Straka.

V odpoledním utkání střídali v sestavě VSK Kváč místo Kamlera a Kroča místo Maděry, takže v šestce VSK byla zkušenost nahrazena mládím. „Bohužel se to projevilo v důležitých fázích zápasu a po vyrovnaných koncovkách hosté zápas ztratili,“ mrzí Straku.

Úvodní set rozhodla šňůra bodů domácích, když od stavu 9:8 ujeli až na 14:8 především díky chybám hráčů VSK na příjmu a nedůrazu v útoku. Domácí si pak vedení pohlídali až k zisku setu.

„V dalším průběhu zápasu se projevila nezkušenost mladých hráčů VSK, kteří sice průběžně vedli, v závěru setu 18:16, ale vlastními chybami a nejistotou v útoku umožnili domácím srovnat a v koncovce set ztratili,“ líčí Straka.

Podobný průběh měl i závěrečný set, v němž zkušenější celek Napajedel postupně dospěl k třísetovému vítězství. Trenéru Karabcovi schází v sestavě zkušený blokař Skyba, který kvůli zdravotním problémům bude chybět dlouhodobě.