„Holky se po svátcích vrátily psychicky odpočaté, na druhou stranu jsou u nich patrné určité fyzické nedostatky. A právě na jejich odstranění teď tvrdě pracujeme,“ nastínila trenérka VK Táňa Krempaská. Svým svěřenkám v těchto dnech ordinuje dost náročný program. „Děvčata jsem upozorňovala na to, že po tak dlouhém volnu bude návrat do tréninkového procesu tím složitější. Všechny hráčky to musí akceptovat a pro ně těžké období vydržet,“ nabádala Krempaská.

Do neděle 6. ledna naplánovala čistě kondiční náplň přípravy. „Cvičíme, běháme, posilujeme. Až od příštího týdne se začneme postupně věnovat i herním prvkům, ale naplno do práce s míčem šlápneme až po pohárovém střetnutí s Olomoucí,“ upřesnila lodivodka prostějovského celku.

Do úvodního semifinále ČP tak její ekipa půjde v poněkud složitější situaci. „Rozhodně nic nepodceňujeme, ovšem je pravda, že proti Olomouci nastoupíme z velké únavy. Jsem hodně zvědavá, jak mančaft tohle zvládne a dokáže se v důležitém utkání vyrovnat se značnou fyzickou zátěží z tréninků. Bude to velmi poučné směrem k extraligovému play off,“ uvažovala Krempaská.

Právě k pokračování elitní soutěže hodlá směřovat veškerou přípravu v první řadě. „Do zbytku základní části extraligy jdeme v pozici vedoucího celku tabulky, takže každý soupeř se na nás bude chtít vytáhnout. Naším cílem je tuhle roli co nejlépe zvládnout a hlavně se maximálně nachystat na vyřazovací boje. Až v nich se totiž bude lámat chleba ohledně úspěšnosti celého soutěžního ročníku,“ dodala Krempaská spokojená s dobrým zdravotním stavem všech svých oveček.

Zápasový program žen VK Prostějov do konce února: čtvrtek 10. ledna Prostějov – Olomouc (17.30 hodin, první semifinále ČP), úterý 15. ledna + středa 16. ledna Kalisz – Prostějov (přípravné zápasy v Polsku), pondělí 21. ledna Olymp Praha – Prostějov (17.30 hodin, 12. kolo extraligy), sobota 26. ledna Prostějov – Liberec (17.00 hodin, 13. kolo extraligy), čtvrtek 31. ledna Olomouc – Prostějov (odveta semifinále ČP), sobota 2. února Střešovice – Prostějov (14. kolo extraligy), sobota 9. února případné finále Českého poháru, čtvrtek 14. února Prostějov – Olomouc (17.00 hodin, 15. kolo extraligy), sobota 16. února Slavia Praha – Prostějov (16. kolo extraligy), sobota 23. února Prostějov – Frýdek Místek (17.00 hodin, 17. kolo extraligy), čtvrtek 28. února Brno – Prostějov (18. kolo extraligy).