„Jsme mistři republiky, máme stříbro z Českého poháru a postoupili jsme do extraligy kadetek. Prostě nádhera a všechny holky, které stojí za tímto úspěchem, můžou pár dní, než začneme zase makat pro novou sezonu, chodit s nosíkem pěkně nahoru. Nezbývá než moc poděkovat všem rodičům, trenérům, sponzorům a hlavně holkám za obrovské srdíčko a vůli po vítězství,“ neskrýval dojetí trenér Petr Plaček.

Čtyřčlennou základní skupinu družstvo Slovácké Slavie vyhrálo, a když následně obsadily v šestičlenné skupině B+D druhé místo, bylo jasné, že budou hrát o medaile.

V semifinále na ně ale čekal nejtěžší soupeř – vítěz Českého poháru, hlavní kandidát na zlato a celosezonní rival BVC Chodov.

„Je to velmi zkušený a rychlý protivník. Mým přáním bylo utkat se s nimi až ve finále, protože každý vzájemný duel byl v kategorii emočně velmi vypjatých zápasů, plný krásných výměn a maximální bojovnosti na obou stranách,“ poznamenal trenér Plaček.

Při poradě před zápasem mu jeho svěřenkyně na otázku, jakou chtějí medaili, hlasitě odpověděly, že zlatou. A podle toho vypadal i zápas, který Hradišťanky ovládly 2:0 na sety.

Ve finále před zaplněnou přerovskou halou jim do cesty postavil velký profesionální klub z Brna – VK Královo pole.

„Po vyhraném prvním setu 25:23 sice holky vlastními chybami hlavně na příjmu povolily soupeři uhrát druhý set. Tiebreak ale přesvědčivě vyhrály 15:8 a mohli jsme slavit zlato,“ popsoval Petr Plaček vyvrcholení turnaje. (ham)