Domácí nastoupili do premiérového utkání se základní šestkou s juniory z Kojetína, které doplnil kapitán Maděra a zkušený Bláha na postu libera.

Zkušený celek hostů těžil především z bodů bývalého extraligového hráče Brna Muroně, který mimo spolehlivých útoků na síti přispěl k sérii bodů svým servisem. „Od stavu 9:9 si domácí neporadili s jeho plachtícím podáním a hosté ujeli až na 15:9 a set byl rozhodnutý,“ uvedl staroměstský funkcionář Petr Straka.

2. volejbalová liga mužů:
Staré Město - Holubice 1:3 (-21, -15, 23,-21)
Staré Město - Holubice 2:3 (25, 16, -16, -14, -8)
Sestava VSK: Kváč, Vitásek, Gálík, Pomykal, Maděra, Bilanský, na liberu Bláha, střídali Kamler, Skyba, Brády, koučoval Karabec.

Ve druhém setu se převaha hostů projevila ještě více, mladí hráči v dresech VSK udělali řadu chyb na příjmu i v útoku a set jednoznačně ztratili.

„Ve vyrovnaném třetím setu se domácím zadařilo v koncovce, když ztráceli 21:23, ale šňůrou bodů díky obraně na síti a bojovnosti v poli získali čtyři body v řadě a set získali,“ líčí Straka.

V závěrečném čtvrtém setu se ale domácím nedařilo na přihrávce, čehož favorizovaní hosté využili. Několika sériemi bodů získali rozhodující náskok a dospěli k celkovému vítězství.

Ve druhém sobotním utkání nastoupil na postu nahrávače Kamler a dále blokař Skyba, kteří vystřídali hostující mladíky z Kojetína. „Zkušenost v sestavě VSK nakonec pomohla aspoň k zisku dvou setů a bodu do tabulky,“ říká Straka.

V úvodním vyrovnaném setu měli první setboly hosté za stavu 24:21, ale slovácký celek je i díky servisům Vitáska odvrátil. Po vyrovnání měli hosté další setbol 25:24, ale opět byli úspěšnější hráči VSK, když nejprve útokem srovnali a pak podávající Gálík dvěma bodovými servisy set dohrál.

„Ve druhém setu se domácím vydařil nástup a po celý průběh hosty přehrávali obranou na síti i útokem. Výsledkem bylo jasné vítězství a vedení 2:0,“ popisuje Straka.

V dalším průběhu zápasu se ovšem zranil nahrávač Kamler a střídal také kapitán Maděra. Hráči Holubic postupně získali navrch a průběh zápasu otočili až k celkové výhře 3:2