„Kádr VSK decimují dlouhodobá zranění hráčů Maděry, Adamce a Brádyho, takže kouč Karabec měl k dispozici pouhých deset hráčů, z toho tři nahrávače. Dobře rozehraný zápas se Šlapanicemi domácí nakonec ztratili v tie breaku,“ povzdechl si předseda slováckého klubu Petr Straka.

V úvodním setu domácí soupeře přehrávali a průběžně vedli 16:13. Po sérii chyb na přihrávce i v útoku ztráceli 16:19 a v koncovce 18:22.

„Nepříjemný plachtící servis Ference a chyby hostů na příjmu přispěly k otočce na 23:22. Nakonec o zisku úvodního setu pro VSK rozhodl razantní útok Dřímala,“ líčí Straka.

2. volejbalová liga mužů:
Výsledky: Staré Město – Šlapanice 2:3 (23, -19, 21, -15, -12), Staré Město - Šlapanice 3:1 (-18, 20, 24, 23)
Sestava VSK: Ferenec, Kroča, Michalčík, Mackovík, Dřímal, Kostík, libero Bláha, střídali Jančář, Skyba, na lavičce byl ještě připraven Kamler.

Ve druhém setu se karta obrátila, hosté postupně vedli 10:5 a náskok si udrželi až do vítězné koncovky.

„V dalším průběhu zápasu se dařilo domácím na servisu a po sériích bodů Kostíka a Ference šli do vedení 2:1 na sety. Hosté následně dominovali ve 4.setu především úspěšností v útoku i obraně v poli. O výsledku utkání tak rozhodoval tie break. V něm rozhodují chyby a těch se domácí dopustili více a zápas ztratili,“ pronesl zkušený činovník.

Odvetný zápas byl velmi vyrovnaný a štěstí se po vyrovnaných koncovkách třetího a čtvrtého setu přiklonilo na stranu domácích.

 stolní tenistky KST Hluk
Stolní tenistky Hluku nezvládly důležitý zápas s Břeclaví

Kouč Karabec vystřídal, na postu nahrávače zkušeného Ference nahradil junior Jančář a místo mladého Kostíka hrál na bloku Skyba.

„Hráči VSK se od úvodu zápasu na palubovce doslova hledali, vázla souhra nahrávače se smečaři a výsledkem byla jednoznačná výhra hostů,“ přiznává Straka.

Od druhého setu se hra VSK zlepšila, od úvodu vedli postupně až 17:10. Hosté sice snížili na 15:17 díky razantnímu servisu a chybách domácích na příjmu, ale závěr patřil domácím.

„Ve vyrovnaném třetím setu měli za stavu 24:23 první setbol hosté. Domácí srovnali razantním útokem Dřímala, který vzápětí zariskoval na servisu a dvěma esy rozhodl o zisku VSK,“ hlásí Straka.

Také závěrečný čtvrtý set se rozhodl až v dramatické koncovce.

„Domácí sice průběžně vedli, naposledy 18:15. Vlastními chybami umožnili hostům srovnat a v závěru ztráceli 22:23. Po srovnání vybojovali mečbol 24:23, který proměnili po útoku hostů do autu,“ dodal Straka.