Domácí ve dvou duelech uhráli jediný set a v tabulce druhé ligy zůstali sedmí.

„Hosté s kádrem hráčů, kteří jsou již teď na úrovni prvoligové soutěže, nenechali nikoho na pochybách o svých schopnostech a v zápase s převahou bodovali,“ uvedl předseda klubu VSK Staré Město Petr Straka.

2. volejbalová liga mužů
Výsledky: Staré Město – Kojetín B 0:3 (-21, -17, -17), Staré Město – Kojetín B 1:3 (19, -19, -18, -20)
Sestava VSK: Jančář, Kroča, Bednařík, Mackovík, Dřímal, Skyba, libero Bláha, střídali Kostík, Michalčík, dále na lavičce Ferenec, Kamler a Slezák, kouč Karabec.

Domácí sice srdnatě bojovali a ještě v polovině úvodního setu byl srovnaný stav 15:15, ale pak se již projevila větší údernost hostů v útoku a také lepší servis.

„O výsledku úvodního setu tak rozhodly jen dv chyby na příjmu domácích, kteří si neporadili s tvrdým servisem hostů,“ říká Straka.

„Od druhého setu se již naplno projevila větší kvalita hráčů Kojetína, kteří dominovali servisem i útokem a domácím nedali žádnou šanci na větší odpor,“ přidává.

V odvetném utkání hosté v úvodu trochu polevili a domácí po nadšeném výkonu získali s favoritem aspoň jeden set.

V Ostrožské Nové Vsi se v sobotu uskutečnil devátý ročník turnaje ve stolním tenisu O pohár starostky obce.
Podívejte se: O pohár starostky si zahrál rekordní počet stolních tenistů

„Náš tým výrazně zlepšil servis i mezihru a zaskočil hráče Kojetína, kteří několika chybami na příjmu ztráceli až šest bodů. Postupné vedení po čtyřbodových šňůrách servírujícího Kroči 6:1 a v koncovce 18:10 hosté jen korigovali, ale zisku setu pro VSK již nezabránili,“ líčí Straka.

„Po této ztrátě setu hráči Kojetína výrazně přidali a nenechali nic na náhodě, která by jim přinesla ztrátu třeba i jen jednoho bodu po další setové prohře. Soustředěným výkonem si postupně budovali náskok a po celém zbytku zápasu byli vždy o krok vpředu,“ hodnotí dál.

„Domácí podali výkon na hranici svých možností, který by jim v souboji s dalšími účastníky soutěže stačil i na plný bodový zisk. Ale v duelu s favorizovaným lídrem soutěže byl zisk setu maximum,“ dodal staroměstský funkiconář.