Trenér VSK Karabec měl v úvodním domácím zápase k dispozici téměř kompletní kádr a v souboji s juniory Kojetína byli domácí favoritem. To také na palubovce potvrdili a soupeře porazili bez ztráty setu.

Do zápasu vstoupil slovácký celek v nejsilnější možné sestavě v čele s nahrávačem Kamlerem, univerzálem Adamcem, blokařem Skybou a smečařem Kročou, které doplnili mladí Dřímal a Bednařík.

2. volejbalová liga mužů
Výsledky: Staré Město - Kojetín 3:0 (8, 12, 20), Staré Město - Kojetín A 3:0 (15, 23, 19)
Sestava VSK: Kamler, Kroča, Bednařík, Adamec, Dřímal, Skyba, na liberu Bláha, střídali Jančář, Michalčík, Gloza, Kostík, Směták a Slezák.

„Úvodní set rozhodla série bodů při servisu Adamce, kdy domácí ujeli od stavu 6:4 až na 15:4. Hosté nepřihrávali a následující bloky a proměňování bodovek určili jednoznačný výsledek," uvedl funkcionář Starého Města Petr Straka.

Obdobný průběh měl i druhý set opět s přispěním podávajícího Adamce, ke kterému se přidali spolehlivě útočící Kroča a Dřímal.

Závěrečný set byl vyrovnanější, kouč Karabec vystřídal zkušené Kamlera a Kroču mladíky Jančářem a Glozou a hosté udržovali vyrovnaný průběh až do stavu 12:11 z pohledu VSK.

„Série bodů při výborném servisu Skyby posunula skóre až na 18:11 a zápas byl rozhodnutý," popisuje Straka.

Záložnice Slovácka Denisa Jonášová (v bílém dresu) při zápase v Brně proti Horním Heršpicím.
Fotbalistky Slovácka v derby přehrály Horní Heršpice a stáhly ztrátu na Spartu

V odpoledním zápase postavil trenér Karabec šestku s mladíky Jančářem místo Kamlera, Michalčíkem místo Skyby a utkání již bylo vyrovnanější. Přesto domácí neztratili ani set a do tabulky si připsali plný počet bodů.

„Domácí soupeře přehrávali účinnějším servisem, bodovali také blokaři Bednařík s Michalčíkem, spolehlivě zápas odehrál univerzál Adamec. Po celý úvodní set měli navrch a jednoznačně jej získali," říká Straka.

Slovácký celek ve druhém setu ztratil výrazné vedení 13:8, když selhal na příjmu i v útoku, hosté stav dotáhli na 13:12 a v koncovce bylo srovnáno na 23:23. Následný setbol 24:23 proměnili domácí úspěšným blokem.

V závěrečném setu hráči VSK drama nepřipustili, průběžně vedli 13:7 a zápas dotáhli k celkovému vítězství.