„Zápasy staroměstských volejbalistů se podobají jako vejce vejci. Tak vypadaly i úvodní dva sety v hale na Širůchu. Oba po vyrovnaných koncovkách domácí promarnili chybami na příjmu i v útoku. V závěrečném setu pak hráči VSK rezignovali,“ uvedl funkcionář VSK Petr Straka.

2. volejbalová liga mužů -
Výsledky: Staré Město - Kojetín 0:3 (-21, -22, -15), Staré Město - Kojetín 2:3 (23,-18, 19, -19, -9).
Sestava VSK: Kostík, Ferenec, Kroča, Bilanský, Žák, Brády, libero Bláha, střídali Kamler, Karabec, Březina a Slezák.

Od úvodu utkání se mužstva přetahovala, střídala se v jednobodovém vedení až do koncovky při vyrovnaném stavu 21:21. Pak hosté po tvrdém servisu dvěma esy a dalšími chybnými příjmy domácích proměnili hned první setbol.

Ve druhé sadě většinou vedli hráči Kojetína, kteří se prezentovali účinným servisem a nekompromisním útokem na síti i z doskoku. V koncovce domácí i díky zlepšené hře smečařů srovnali na 22:22. Vzápětí však znovu chybovali na příjmu a hosté opět servisem set dohráli.

„V závěrečném setu domácí rezignovali. Nedařil se jim útok, obrana na síti byla nulová a hráči Kojetína tak dotáhli zápas k vítězství,“ líčí Straka.

Do druhého zápasu v sestavě VSK opět vystřídali veteráni Kamler s Karabcem, hru zklidnili a pomohli vybojovat aspoň bod.

„Hráči VSK tentokrát méně chybovali a také spolehlivě útočili. Vyrovnaný průběh setu byl až do stavu 20:20. Pak domácí odskočili na 22:20, díky úspěšnému bloku a vedení uhájili až do výhry v setu,“ popisuje Straka.

Ve druhém setu sice domácí vedli 10:6, ale zbytečnými chybami náskok po několika sériích tvrdých servisů ztratili a hosté odskočili až na 22:18. V jednom postavení set dohráli, když domácí opět selhali na příjmu.

„Třetí set odehráli hráči VSK excelentně, dařil se jim servis a spolehlivě bodovali v útoku. Set získali a svitla jim naděje i na tříbodové vítězství,“ uvedl Straka.

„Bohužel opět se projevila dlouhodobá nemoc, a to je špatný příjem. Díky němu hráči Kojetína po sériích bodů a zisku čtvrtého setu srovnali na 2:2 a kralovali i v závěrečném tie breaku,“ dodává staroměstský činovník.

V závěrečném zápase letošního roku hostí VSK mužstvo Komety Brno. Začátky sobotních dvojutkání jsou v deset a třináct hodin.