Staré Město v prvním sobotním zápase nastoupilo s Kamlerem na nahrávce a Kittelem na univerzálu.

„V duelu dvou vyrovnaných soupeřů rozhodovaly maličkosti a dvě vyrovnané koncovky lépe zvládli hráči VSK,“ těší předsedu slováckého oddílu Petra Straku.

Oba soupeři se v úvodním setu střídali v mírném vedení až do stavu 14:12 pro hosty. Pak šňůrou bodů při výborném servisu Kittela domácí otočili až na 17:14.

„Postupně dospěli ke dvěma setbolům 24:22, ale hosté ještě srovnali. Domácí pak proměnili až pátý setbol, když hosté nepřihráli servis Skyby,“ líčí Straka.

Hosté v úvodu druhého setu vedli 8:6, ale díky několika esům podávajícího Dřímala domácí otočili na 10:8. Průběžně ještě vedení navýšili a po bojovném nasazení v obraně v poli slavili i zisk setu.

„V dalším průběhu zápasu vystřídal zraněného Skybu na bloku Mackovík, domácí polevili v koncentraci a po řadě chyb ve všech herních činnostech set ztratili. V závěrečném setu od úvodu výrazně vedli až 18:11, ale náskok promarnili, když dělali chyby především na příjmu. V koncovce měli tři mečboly za stavu 24:21, ale proměnili až poslední,“ říká Straka.

Fotbalista Hluku Adam Zelinka (vlevo) při utkání v Dolním Němčí. O míč bojuje s domácím stoperem Liborem Kadlčkem.
Zelinka byl dva měsíce v Austrálii. Chodil na tenis, plánoval atletický comeback

V odvetném zápasu odstoupil zraněný nahrávač Kamler, kterého nahradil Ferenec, střídal také Kittel a kouč Karabec musel sestavu přeskupit.

„Na univerzála se přesunul Dřímal, na jeho post smečaře nastoupil Bláha a na liberu hrál Slezák. V průběhu zápasu domácím postupně docházely síly a po zisku prvního setu další tři ztratili,“ hlásí Straka.

Domácí v obměněné sestavě dobře začali, hned od začátku vedli 5:0, postupně až 12:7. Pak se zasekli, chybovali především v útoku a hosté korigovali postupně na 17:19.

Servírující Ferenec potrápil hráče Komárova na příjmu a VSK získali rozhodující náskok 22:17, který v koncovce uhájili až k zisku setu.

„V dalším průběhu zápasu domácím výrazně ubývaly síly a zkušený soupeř toho využil. Nejvýrazněji se dopouštěli chyb smečaři, kteří řadu útoků vyházeli do autu. Markantní to bylo především v závěrečném setu, když od stavu 20:19 pro hosty, domácí pěti zkaženými útoky přispěli ke konečnému vítězství soupeře,“ dodal Straka.

2. volejbalová liga mužů -
Výsledky: VSK Staré Město - VK Brno-Komárov 3:1 (25, 19, -21, 23), VSK Staré Město - VK Brno-Komárov 1:3 (20, -17, -20, -19)
Sestava VSK: Kamler, Kroča, Janík, Kittel, Dřímal, Skyba, libero Bláha, střídali Mackovík, Ferenec, a Slezák.