Staré Město může po sobotě litovat hlavně ztraceného prvního zápasu, ve kterém padli až v tie breaku, když po úvodních setech to vypadalo na vítězné zakončení sezóny.

Úvodní set začali domácí s Kamlerem na nahrávce a Kittelem na univerzálu a po bezchybné hře soupeře doslova deklasovali.

2. volejbalová liga
Výsledky: Staré Město - Drásov 2:3 (8, -20, 19, -19, -12), Staré Město - Drásov 1:3 (-23, -15, 22, -14).
Sestava VSK: Skyba, Kamler, Kroča, Kamrádek, Kittel, Dřímal, libero Bláha, střídali Janík, Ferenec a Slezák.

„Rozhodla především bodová šňůra po servisu Dřímala od stavu 10:5, když si hosté neporadili s příjmem a výsledkem bylo vedení domácích až 17:5 a pohodový zisk prvního setu,“ říká šéf VSK Petr Straka.

Domácí ve druhém setu ještě vedli 14:11, ale pak ztratili herní pohodu a hosté průběh otočili až do vítězné koncovky.

Ve třetím setu zničil hosty servis Kittela, který přispěl k vedení VSK od stavu 4:4 až na 12:4 a o zisku setu pro domácí prakticky rozhodl.

„Domácí následně ztratili koncentraci, chybovali na příjmu i v útoku a hosté srovnali na 2:2. V rozhodujícím tie breaku domácím utekl začátek, prohrávali až 2:8 a ztrátu již nedohnali, i když průběžné vedení Drásova snížili, výhru tak slavili hosté,“ popisuje Straka.

V odvetném zápase vystřídal Kamlera Ferenec a místo Kittela se na univerzála posunul Dřímal. Domácí v koncovce ztratili úvodní set a průběžně jim docházeli síly. I přes zisk třetího setu na svého soupeře nestačili.

„Ve vyrovnaném prvním setu vedli domácí v koncovce 23:22, ale v jednom postavení po chybách v útoku set ztratili. Ztráta koncovky se projevila v dalším průběhu, když hráči VSK chybovali ve všech herních činnostech a hosté dominovali. Svěřenci kouče Karabce zápas ještě nevzdali, zabojovali, přispěl k tomu i Bláha hrající na smeči, který svým smečovaným servisem znejistěl hostující hráče a domácí šli do průběžného vedení až 13:6, které dotáhli až k zisku setu,“ hlásil Straka.

Po vyrovnaném úvodu čtvrtého setu od stavu 6:7 hosté ujeli až na 13:6 a hráči VSK rezignovali. Závěrečnými porážkami se tak rozloučili s „azylem“ domácího prostředí v tělocvičně ZŠ a můžou se těšit na následující ligovou sezónu v rekonstruované hale na Širůchu.