„Sestava volejbalistů VSK je v každém zápase jiná. Mužstvo decimované zraněními a covidem se skládá vždy až v týdnu před víkendovými zápasy. Bylo tomu tak i v tomto případě,“ hlásil zkušený staroměstský funkcionář Petr Straka.

Úplným novicem v základní šestce byl juniorský reprezentant Fabikovič, který v klubu hostuje z BV Ostrava.

Moravané začali v hlavním městě proti ČZU odvážně a po celý úvodní set udržovali s domácím favoritem vyrovnanou partii.

Snowboardistku Šárku Pančochovou letos čekají už čtvrté olympijské hry.
Pančochovou čeká čtvrtá olympiáda: Jedu na styl a pokusím se lítat vysoko!

„V závěru se jim díky skvěle servírujícím Fabikovičovi a Gálíkovi podařilo ujet o dva body a zvládli i vítěznou koncovku. Druhý set bohužel absolutně nezvládli a po sérii chyb na příjmu i v útoku výrazně prohráli,“ posteskl si Straka.

I. volejbalová liga mužů, skupina o udržení
Výsledky: ČZU Praha - Staré Město 3:1 (-23, 12, 18, 23), MFF Praha – Staré Město 0:3 (-22, -8, -15)
Sestava VSK: Šulc, Fabikovič, Gálík, Čeketa, Toman, Žák M., na liberu Dřímal, na lavičce Provazník, Stružka, Bláha, Mackovík – odehráli sobotní zápas s MFF, střídali Kroča a Malík. Koučoval Karabec.

Borci ze Starého Města nezachytili ani nástup do třetího setu a domácí celek si vedení pohlídal až do koncovky. „V polovině čtvrtého setu vedli hosté ještě 12:9, ale postupně ztráceli. Nedařilo se především farmářským hráčům Zlína Čeketovi a Tomanovi v útoku a domácí skóre otočili na průběžné vedení 21:16,“ líčí Straka.

Díky výbornému podání Gálíka hosté ještě stáhli na 20:21, ale to bylo z jejich strany vše.

Domácí pak za stavu 24:23 proměnili hned první mečbol v konečné vítězství.

V sobotu předvedli svěřenci trenéra Karabce již bez hráčů Zlína Čekety, Tomana, Gálíka a Šulce bojovný výkon a domácí vysokoškoláky doslova deklasovali.

„V úvodním velmi vyrovnaném setu se obě mužstva střídala v jednobodovém vedení až do srovnaného stavu 16:16. Pak hosté při servisu Žáka dobře bránili a získali náskok 19:16. Domácí ještě srovnali, ale následné tříbodové vedení hostů 22:19 již přineslo jejich výhru v setu,“ informoval Straka.

florbalová Národní liga, Hluk - TROOPERS
Překvapení se nekonalo. Florbalisté Hluku s lídrem Národní ligy vysoko prohráli

Druhý set byl v podání hráčů VSK odehraný excelentně. „Dařil se jim servis a výrazné vedení pak přinesly i chyby domácích v útoku. K rozhodnutí přispěla především desetibodová šňůra, když od stavu 12:5 hosté zvýšili až na 22:5 a set byl rozhodnutý,“ říká.

Vítězná euforie vydržela hráčům VSK i ve třetí sadě. „Od začátku získali rozhodující vedení 12:5, když bezchybně útočili a dařilo se jim i v obraně na síti. Od stavu 20:15 pak utkání doservíroval výborný podáním Fabikovič, nejvíce bodující hráč VSK,“ zákončil Straka.