Staroměstští volejbalisté začali s loňským vítězem skupiny druhé ligy bez bázně, příkladně bojovali při obraně v poli a od úvodu zápasu si postupně vybudovali vedení.

Před koncovkou byl stav 19:17, který po úspěšných blocích povýšili na 22:17. „Domácí ještě snížili na 19:22, ale pak set svým servisem dohrál Jančář, když domácí chybovali na příjmu,“ líčí šéf klubu VSK Petr Straka.

Druhý set rozehráli hosté ještě lépe a v polovině vedli 13:7. „Domácí celek nechtěl zápas odevzdat, navíc přišly chyby VSK na příjmu i v útoku a bodový stav se postupně korigoval. První setbol VSK 24:21 ještě domácí odvrátili, ale následně útokem Kamrádka středem hosté set dohráli,“ líčí Straka.

2. volejbalová liga mužů -Výsledky: Drásov - Staré Město 0:3 (-19, -22, -20), Drásov - Staré Město 3:2 (22, -20, -13, 21, 13).
Sestava VSK: Jančář, Kroča, Bednařík, Mackovík, Dřímal, Kamrádek, libero Bláha, střídal Janík, na lavičce ještě Směták a hrající kouč Kamler.

Po vyrovnaném úvodu třetího setu se rozhodlo v jeho polovině, když hosté ve dvou postaveních po servisech Mackovíka a Dřímala ujeli na 19:13 a vedení uhájili.

„Jsem moc rád, že jsme utkání takto zvládli i bez trenéra Karabce a opět bez klasického univerzála, protože Kittel se zranil na čtvrtečním tréninku v posilovně,“ uvedl Straka.

Odpolední zápas byl vyrovnanější, staroměstští volejbalisté opět sahali po plném bodovém zisku, ale nakonec padli v tie breaku.

Úvodní set se rozhodoval až v koncovce. „Domácí dospěli až k setbolu 24:22 a druhý proměnili. Ve druhém setu za stavu 14:14 po vystřídání zraněného Kamrádka juniorem Janíkem, domácí sice krátkodobě vedli 18:16, ale koncovka patřila hráčům VSK. Otočili na 19:18 dobrou obranou na síti i v poli a od stavu 21:20 v jednom postavení set dohráli,“ popisuje Straka.

Od úvodu třetího setu hosté svého soupeře výrazně přehrávali, úspěšně bodovali blokem i útokem a v polovině vedli 15:8. Pak domácí celek dokonale zničil svým plachtícím servisem Kroča, hosté získali výrazné vedení 21:8, které v koncovce bez problému uhájili.

„Při vedení 2:1 si dlouho udržovali šanci na tříbodový zisk, když v závěru ztráceli pouhý bod 21:22. Následně se na servisu na straně domácích rozstřílel exligový hráč Brna Balík a domácí srovnali,“ hlásí Straka.

V rozhodujícím tie breaku hosté několikrát chybovali na příjmu i v útoku a před koncem byl stav 13:7 pro domácí. Následně je rozebral svým servisem Kroča a hosté srovnali na 13:13.

V dramatické koncovce se štěstí od nich odvrátilo, domácí po nedůrazném útoku a chybě hostů v poli vybojovali mečbol 14:13 a „poloesem“ jej proměnili.