STARÉ MĚSTO - CHOMUTOV 3:1 (-23, 18, 17, 18)

V úvodním setu se hráčům hostujícího celku dařilo na servisu, zatímco domácí často chybovali. Také kvůli tomu hosté vedli v koncovce 24:21. Domácí ještě zabojovali a snížili na 23:24, ale po time outu hostů třetí setbol neodvrátili. Zápas se lámal za stavu 15:16. Hostům se vymstilo dvojí střídání nahrávače a univerzála, když Staroměšťané v jednom postavení otočili na 21:16 a spolehlivě dohráli koncovku.

V dalším průběhu zápasu již domácí svého soupeře výrazně převyšovali a šli cílevědomě za povinným vítězstvím. Zvláště v závěrečném setu, kdy hned v úvodu získali náskok 7:1 a 16:8, potvrdili roli favorita a připsali si předpokládané dva body.

St. Město: Janouch, Špalek, Pecháček, Erman, Kment, Herich, Košík.

STARÉ MĚSTO - ODOLENA VODA 3:0 (23, 26, 21)

Sobotní duel měl mnohem výraznější náboj, v celku soupeře se představili bývalí reprezentanti Galis a Kop či nestárnoucí smečař Zita. Domácí na to ale nebrali žádné ohledy a po skvělé partii připravili hostům první porážku.

Domácí nastoupili ve stejné sestavě, jen na postu libera hrál zkušený Roman Brauner, který odehrál výborný zápas. Velmi vyrovnaný první set se rozhodoval až v koncovce. Nejprve vedli hosté 19:17, pak se na servisu rozstřílel Špalek a domácí otočili na 21:19. Při vyrovnaném stavu 23:23 nejprve Pecháček z „handy“ vybojoval setbol a následně po jeho servisu jednoblokem zastavil rychlík soupeře Kment.

Obdobný průběh měl i druhý set. V koncovce měli hosté čtyři setboly, domácí je ale odvrátili a po vyrovnání na 26:26 naopak svou první šanci využili, když plachtící Kmentův servis přepadl přes pásku do pole soupeře. Třetí set se již hrál pod taktovkou volejbalistů VSK, kteří si vypracovali rozhodující náskok 20:15 a ten si v koncovce pohlídali.

St. Město: Janouch, Špalek, Brauner, Erman, Kment, Herich, Pecháček.

1. MFF Praha 4 3 1 0 10:5 7
2. Staré Město 4 3 1 0 10:5 7
3. Odolena Voda 4 3 1 0 9:5 7
4. ČZU Praha B 4 3 1 0 9:6 7
5. České Budějovice 3 3 0 0 9:3 6
6. Vrchlabí 4 2 2 0 7:8 6
7. ČVS SCM junioři 6 0 6 0 5:18 6