Úvod prvního zápasu rozehrála sestava Vilda, bratři Pospíšilové, Fabikovič, Sadílek, Kellner v průběhu zápasu ještě zasáhli do hry Lenz a Kříž. Tatran vedl od začátku a toto vedení si dokázal udržet během všech třech setů.

Domácí hráči vedli pouze ve druhém setu o bod za stavu 15:14, ale to bylo maximu v jejich snažení během celého zápasu. Hosté svým suverénním výkonem nepřipustili žádné komplikace a přes těsný výsledek každého setu nebylo pochyb o vítězi. Zvítězili výsledkem 3:0.

V utkání dominoval Petr Pospíšil, spolehlivě hráli Milan Pospíšil a na bloku Fabikovič, střídající Kříž a Lenz také nezklamali.

Na začátku setu druhého utkání si Nivnice vypracovala mírný náskok, zejména díky změně taktiky podání. Z naskakovaného smečovaného servisu přešli na plachtící a neomylně nacházeli naše přijímací hráče rozhozené.

Ve střední části setu Tatran opanoval hru, neomylný byl na doskoku diagonální hráč Petr Pospíšil. Zlepšily se bloky i hra v poli. Náskok narostl na pět bodů a ten Poštorná relativně snadno udržela do konce sady. Výkon pokračoval bez chyb i v druhém setu až do stavu 16:11, tedy technického tajmu.

Po něm Nivnice sérií šesti bodů v řadě set otočila. Do té doby suverénní výkon Tatranu se změnil v trápení. Odešla přihrávka, oporám ztěžkly nohy a do sedla dostala domácí i nepřesná rozhodčí a téměř fanatické povzbuzování domácích fanoušků.

Využili všech možností jak ovlivnit rozhodčí i naše hráče. K tomu nivničtí přidali extrémní bojovnost a koncovky tří setů přetlačily na svou stranu. Nepomohlo ani střídání a oddechové časy. Bohužel chyběl zraněný nahrávač Vlček, který by dal oddechnout občas chybujícímu Vildovi a mohl by se i změnit obraz hry. Radující se domácí získali plný počet bodů za vítězství 3:1.

V sobotu 16.10. sehrají volejbalisté další dvojutkání doma v hale ZŠ v Charvatské Nové Vsi se soupeřem z Holubic v 10.00 a 13.00 hod.

DALIBOR VILDA