Semifinále Českého poháru mělo být pro volejbalisty Fatry jedním zvrcholůsezony

„Zažádali jsme opořadatelství, abychom zvýšili svoje šance na finále. To jsme však nemohli tušit, kde se budeme nyní nacházet,“ uvedl manažer zlínských volejbalistů RomanMacek.

Neznamená to ovšem, že by Fatra semifinálový turnaj vypustila. „Český pohár je specifická soutěž a nám se vní tradičně daří,“ připomněl dvě účasti ve finále během předchozích třísezon.

Ve Sportovní hale Novesta se Zlín střetne ojediné postupové místo dnes sBrnem a Ústím nad Labem a zítra sKladnem. Favoritem je podle Macka středočeský celek, kterému patří vextralize třetí místo před čtvrtým Brnem, Ústí je osmé. „Strach ale nemáme znikoho,“ podotkl manažer klubu, přestože Fatra letos na podzim dokázala porazit ze zmíněné trojice soupeřů jen Kladno.

Ambice zlínských volejbalistů však výrazně snižují zdravotní potíže, které na palubovku nepustí hned čtyři hráče. Kdlouhodobě zraněným univerzálu Patákovi a blokaři Čechmánkovi přibyl po Vánocích smečař Kolář, jehož skolila viróra, a libero Bence, kterého vyřadil vyvrtnutý kotník. Na jeho místě si tak odbude premiéru vdrese dospělých Jakub Horáček zjuniorskéhotýmu.

 

Program semifinále Českého poháru ve Zlíně

Sobota – 10.00: Zlín-Brno, 12.30: Kladno-Ústí n. L., 15.30: Brno-Kladno, 18.00: Zlín-Ústí n. L.

Neděle – 10.30: Zlín-Kladno, 12.30: Ústí n. L.-Brno.