UHERSKÉ HRADIŠTĚ - ŽIŽKOV 3:1 (22, 18, -17, 22)

Celek Žižkova přijel do Uherského Hradiště jako velká neznámá, Slovácká však musela mít jediný cíl – zvítězit. Začátek zápasu však napověděl, že svěřenkyně trenéra Pietropaola nebude čekat žádná procházka růžovým sadem. Pražanky totiž příkladně bojovaly a mohly se spolehnout na kvalitní útok a především na výbornou hru v poli. Hradišťanky ovšem odpovídaly stejnou mincí, navíc k tomu přidaly úspěšné bloky. V útočné fázi se nejvíce prosazovaly Krystová, nenápadná Vitásková a především Tereza Pietropaolo.

První set se rozhodoval až v koncovce, ve které Hradišťanky udržely tříbodový náskok. Ve druhém se ještě více projevila kvalita domácích, jejichž hru takřka bezchybně řídila nahrávačka Klhůfková.

Jenže za poměrně jasného vedení 2:0 se hráčkám Slovácké začala podlamovat kolena. Začaly vyrábět chyby v poli a volejbalistky Žižkova toho využily ke snížení na 2:1.

Rozhodnutí přinesla dramatická čtvrtá sada. Obě družstva bojovala ze všech sil, žádný balon pro ně nebyl ztracený. Závěr ale patřil domácím. Rozhodující slovo si v koncovce vzala Monika Stuchlíková, která byla čtyřikrát v řadě úspěšná, a zařídila tak veledůležité vítězství Slovácké Slavie.

Hradišťanky v tabulce skupiny o záchranu poskočily na 4. místo. O soutěž níž přímo sestupuje jedno družstvo, předposlední celek pak čeká baráž.

Uh. Hradiště: Klhůfková, Krystová, Vitásková, T. Pietropaolo, Daníčková, Starobová, Horáková, Miškaříková, Vicenová, Hráčková, Stuchlíková, Močičková. Trenér: P. Pietropaolo.

(nil)