UHERSKÉ HRADIŠTĚ - ŠTERNBERK 1:3 (16, -22, -20, -16)

Záloha extraligového UP Olomouc přijela do Uherského Hradiště výrazně posílena. Domácí volejbalistky se však kvalit soupeře nezalekly a do utkání vstoupily ve velkém stylu. Než se hostující hráčky stačily rozkoukat, bylo to 1:0. Slovácká dominovala především díky kvalitnímu podání, dařilo se jí také na blocích, v obraně a ve hře v poli.

Od druhého setu se však Šternberk rozehrál, když především přestal kazit servis. O každý míč se urputně bojovalo, takže set dospěl do dramatické koncovky. V ní se však projevila výšková převaha i větší zkušenost hostí – 1:1.

Podobný průběh měla i třetí sada s tím rozdílem, že postupem času volejbalistky Šterberka stále více dominovaly a daly definitivně zapomenout na povedený rozjezd domácích. Závěrečný čtvrtý set se pak již proměnil v exhibici hostujících hráček.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - ŠTERNBERK 3:1 (-24, 22, 23, 22)

Odveta byla pravým opakem prvního zápasu. Šterberk se sice již nemohl opřít o hostující extraligové hráčky, přesto po velkém boji získal první set. Od druhé sady přišla na hřiště nahrávačka Nováková a karta se pomalu začala obracet.

Ve všech zbývajícíh sadách sice musely domácí volejbalistky dotahovat až tříbodový náskok soupeřek, pokaždé však prokázaly nejen herní umění, ale také velkou vůli po vítězství. Celé družstvo úspěšně blokovalo a využívalo každou příležitost k útoku. V tom vynikaly zejména Eva Krystová s Terezou Pietropaolo. A když Hradišťanky v koncovkách všech setů zachovaly pevné nervy, bylo cenné vítězství nad předním celkem soutěže na světě.

Výhra patřila především liberu Slovácké Slavie Lucii Němcové. Sympatická blondýnka se totiž s týmem loučila kvůli cestě do Anglie.

Uh. Hradiště: T. Pietropaolo, Stuchlíková, Krystová, Daníčková, Miškaříková, Klhůfková, Nováková, Vitásková, Starobová, Šimíčková, Močičková, Němcová. Trenér: P. Pietropaolo.

František Tejnil