První kolo poháru se hrálo turnajově, do Palkovic se sjela čtyři družstva. Trenér Vrobel měl k dispozici neúplný kádr hráčů, když chyběli především blokaři Herich s Pospíšilem. V sestavě je tak musel zastoupit loňský junior Němec. V základní sestavě dále nastoupili Kamler, Pecháček, Kment, Špalek, Erman a na liberu Košík, na střídání byli připraveni pouze Maděra a Gurský.

Hned v úvodním zápase měli hráči VSK problémy, když je pořádně potrápil domácí celek Palkovic. Utkání dospělo až do tie-breaku, které ale favorizovaní volejbalisté ze Širůchu zvládli a vyhráli 3:2 (-23, 28, -24, 16, 9).

Ve druhém duelu čekal na celek ze Širůchu Havířov. Severomoravané potvrdili své ambice a oslabené staroměstské mužstvo jednoznačně přehráli 3:0 (16, 11, 14). V posledním utkání na turnaji sice hráči VSK zdolali mužstvo Olomouce 3:1 (17, -19, 8, 9), to však již nemohlo nic změnit na postupu Havířova do dalšího kola, ve kterém na něj čeká extraligová Opava. Staroměšťané na turnaji obsadili konečné 2. místo.

Už zítra čeká volejbalisty VSK Staré Město ostrý start prvoligové soutěže. V Městské sportovní hale na Širůchu přivítají od 18.30 hodin Veros Chomutov, v sobotu se pak utkají s týmem Aero Odolena Voda. Tento zápas začíná v 17 hodin. V domácím prostředí mají za cíl naplno bodovat. „Chceme do nového ročníku dobře odstartovat, takže chceme dvakrát vyhrát,“ nechal se slyšet trenér Michal Vrobel.

Petr Straka