JABLONEC NAD NISOU - STARÉ MĚSTO 1:3 (24, -21, -21, -22)

Trenér Vrobel musel v sestavě volejbalistů ze Širůchu improvizovat, protože kromě dlouhodobě zraněného smečaře Maděry chyběl z pracovních důvodů i další smečař Špalek. K dispozici měl nahrávače Kamlera a Janoucha, blokaře Hericha, Pospíšila a Kmenta, univerzála Pecháčka a smečaře Hýska s Ermanem, který nastoupil po delší přestávce zaviněné zraněním.

Po vyrovnaném průběhu úvodní sady měli hosté za stavu 24:22 dva setboly, které ale trestuhodně promrhali a domácí proměnili hned první. Obdobně vyrovnaný byl i druhý set. Zejména díky účinnému servisu Hericha jej získali hosté a našlápli si k obratu. Třetí sada měla měla velmi podobný průběh jako ta předchozí, koncovka opět patřila Staroměšťanům.

Domácí ale nechtěli svou kůži prodat lacino a ve čtvrtém dějství vedli už 21:18. Režii koncovky ale převzal kdo jiný, než skvěle podávají Herich, a hosté srovnali. Domácí ještě bodovali na 22:21, závěr ovšem patřil Pecháčkovi, který tvrdou smečí a třemi výbornými servisy rozhodl o výhře hostů.

VRCHLABÍ - STARÉ MĚSTO 3:1 (20, –22, 12, 14)

Duel u nováčka Staroměstští nezvládli a především v závěrečných dvou setech doslova zkolabovali.

Ráz hry určovali od začátku domácí, když hosté měli problém především s přihrávkou. Po ztrátě úvodního setu vystřídal Janoucha Kamler a změna herní taktiky přinesla hostům ovoce v podobě srovnání na 1:1.

V dalším průběhu utkání ale Staroměšťané začali kupit chybu na chybu. S chutí hrající domácí toho dokonale využili a uštědřili soupeři doslova debakl. Hostům nepomohla ani další změna na postu nahrávače a Vrchlabí snadno dokráčelo k nečekanému, ale zaslouženému triumfu.

„Domácí byli bojovnější, měli skvělé pole, ale náš výkon byl mizerný,“ okomentoval porážku kapitán VSK Jiří Kment.

Petr Straka