JABLONEC NAD NISOU - STARÉ MĚSTO 2:3 (20, 19, -22, -19, -9)

Trenér Vrobel poslal na palubovku základní šestku ve složení Kamler, Pecháček, Pospíšil, Kment, Erman a Špalek, na liberu veterán Dosoudil. Zápas byl velmi vyrovnaný až do stavu 16:16, pak si ale domácí vytvořili šestibodový náskok a získali 1. set. Koncovka úvodní sady se přenesla i do druhého setu a Staroměšťanům nepomohlo ani trojnásobné střídání, kdy místo Špalka, Kamlera a Kmenta přišli na hřiště Maděra, Gurský a Skýba.

Do třetího setu opět nastoupila základní sestava VSK a karta se začala obracet. Hosté nejprve srovnali stav na 2:2 a svou jízdu završili vítězným tie-breakem, když rozhodující náskok 11:6 získali při podání kapitána Kmenta.

ČZU PRAHA B - STARÉ MĚSTO 3:1 (27, -18, 20, 22)

Na palubovce lídra tabulky se od začátku rozpoutala bitva o každý bod. Napínavou koncovku prvního setu ukončili domácí proměněním čtvrtého setbolu, když jednu možnost urvat set ve svůj prospěch měli i hosté.

Staroměšťané se ale nezlomili a následující set se odehrál v jejich jednoznačné režii. Důležitá třetí sada byla vyrovnaná až do stavu 20:19, pak ovšem rozhodly chyby hostí na přihrávce i v útoku. Nervózní čtvrtá sada dospěla až do stavu 22:22, v koncovce ale měli opět pevnější nervy domácí.

V závěrečných zápasech základní části, které rozhodnou o nasazení pro play off, se hráči VSK představí v hale na Širůchu. Dnes od 18 hodin hostí Poštornou a v sobotu od 17 hodin Brno B.

Petr Straka