Favorizovaný celek Přerova, který zachraňuje extraligovou příslušnost, domácí, hráčkám takřka nedal šanci a v sérii hrané na tři vítězství se ujal vedení 2:0. Jediná výhra jej tak dělí od setrvání v nejvyšší soutěži.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – PŘEROV 0:3 (-7, –15, –15)

Hostující tým od začátku předváděl kvalitně organizovanou hru s účinným podáním. Juniorky Přerova hrály velmi dobře v poli a především na síti, kde byly takřka bezchybné jak v útoku, tak v obraně. Výkon domácích byl naproti tomu v prvním setu hodně nejistý, svěřenkyně trenéra Jančáře pouze „přehazovaly“ míč přes síť. Výsledkem byl krutý debakl 7:25.

V dalších dvou setech se domácí hráčky přece jen zvedly, na rozjetého soupeře to ovšem nestačilo.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – PŘEROV (-20, –15, –20)

V odvetě mohly Hradišťanky podat už jen lepší výkon, a to se jim také povedlo. Zlepšení se dostavilo ve všech činnostech, markantní rozdíl byl především v ofenzivě, kde hráčky Slovácké útočily s mnohem větší odvahou. A když soupeřky nehrály zcela soustředěně, šlo se do koncovky prvního setu za stavu 20:20. Pak se však štěstí přiklonilo na stranu hostí.

Druhou sadu domácí volejbalistky nezvládly, ve třetí se ale opět vrátily ke statečnému výkonu a opět dovedly set až do stavu 20:20. Jenže pak při soupeřově podání vyrobily čtyři neuvěřitelné chyby a bylo rozhodnuto.

Uh. Hradiště: Brachtlová, Mikulová, Jurčová, Březinová, Sedláčková, Pražáková, Horehleďová, Horáková, Bršlicová, Gabrielová, Večerková, Čížová. Trenér: P. Jančář.

František Tejnil