NOVÝ JIČÍN - UHERSKÉ HRADIŠTĚ 3:2 (-20, 9, 19, -22, - 12)

V prvním vzájemném střetnutí v úvodu baráže podlehly Hradišťanky Novému Jičínu 2:3 na sety a situace se do puntíku opakovala i tentokrát.
První set vyšel lépe domácím hráčkám. Hráčky Slovácké sice dobře podávaly i bránily, tvrdý útok Severomoravanek ale nakonec slavil úspěch. Druhá a třetí sada se však odehrávaly pod taktovkou svěřenkyň Petra Pietropaola. V útoků zářily především Lučková s Kotkovou, na bloku zase vystavily takřka neprostupnou hráz Pietropaolo s Krystovou. Vedení 2:1 na sety ale Hradišťanky v koncovce čtvrtého setu ztratily a na řadu tak přišel tie–break.

Ve zkrácené hře oba celky bojovaly. Změna stran se odehrávala za stavu 8:7 pro domácí volejbalistky, které vzápětí svůj náskok navýšily a nakonec se radovaly z další výhry v soutěži.

Uh. Hradiště: T. Pietropaolo, Krystová, Lučková, Kotková, Klhůfková, Miškaříková, Horáková, Miklová, Němcová. Trenér: P. Pietropaolo.
Hráčky Slovácké sehrají další barážové střetnutí v sobotu v 17 hodin, kdy na domácí palubovce přivítají v důležité bitvě poslední Zbečník.

(nil)