„Nebyli jsme výrazně horším celkem, mohli jsme dosáhnout i lepšího výsledku. Jenže pokud se v atypické hale s nízkým stropem nedaří přihrávka, není co řešit,“ pokrčil rameny staroměstský kouč Petr Karabec.

ČZU PRAHA B STARÉ MĚSTO 1:3 (26, -22, -15, -21)

Úvodní set sice hosté v dramatické koncovce, ve které promarnili dva setboly, ztratili, pak už se však utkání odehrávalo plně v jejich režii. Ve druhé sadě si především díky dobré obraně na síti a kvalitnímu servisu postupně vypracovali výrazný náskok až 13:7. V koncovce vedli už 23:17 a domácí stav jen korigovali. Staroměstští volejbalisté pak s velkou převahou získali třetí set a v závěrečné čtvrté sadě pak vítězné dílo korunovali.

DOBŘICHOVICE STARÉ MĚSTO 3:1 (23, -22, 22, 15)

Hráčům VSK se na začátku dařilo na bloku i v útoku a výsledkem bylo postupné vedení, v koncovce 22:20. Pak ovšem zaúřadoval smečovaným servisem domácí Vokál a přihrávky hostů skončily na stropě. Domácí otočili na 23:22 a po další nepřesnosti hostujícího celku získali úvodní set. Atypický průběh měl druhý set. Domácím se zranil blokař Thomayer a mužstvo muselo přeskupit sestavu. Po nesportovních projevech jejich kapitána Čermáka a v dalším průběhu i nahrávače Kolouška byli potrestáni trestnými body a v nervózní atmosféře hosté dospěli k vyrovnání stavu na 1:1. V dalším průběhu zápasu byl rozhodujícím faktorem servis domácích, se kterým si přihrávající hráči hostů neporadili a míč často skončil na nízkém stropu. Po vyrovnaném průběhu ztratili třetí set a v závěrečném čtvrtém rezignovali.

Staré Město: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Erman, Paták, Špalek. Střídal: Karabec.

Petr Straka, Michal Sladký