„Trenažéry jsou zpečstřením tvrdé zimní přípravy. I tuto zimu se koná Pohár ČR v jízdě na veslařském trenažéru, který tak jako v letech předešlých bude mít čtyři kola. Kromě toho nejlepší veslaři pak změří své síly na Mistrovství republiky,“ vysvětlil trenér VK Slovácko Milan Šurý.

První díl seriálu se uskutečnil minulou neděli v Přerově, kde se kromě závodů v tradičních pohárových disciplínách, uskutečnil také Přebor Olomouckého kraje žactva.

Na úvodním kole Poháru ČR mělo VK Slovácko tři želízka v ohni. Mezi juniory se zaskvěl stříbrem Michal Plocek, jenž se sklonil pouze před Martinem Kosákem ze Slovenska. „Michal navázal na výborné výsledky z letní sezony, když ve své kategori mezi českými závodníky nenašel přemožitele,“ radoval se Šurý.

Další úspěch zaznamenal Jaroslav Kandrnál, který v kategorii masters 30–39 let dojel rovněž druhý. Nedařilo se Danielu Vašťákovi, který v silně obsazené kategorii mužů skončil na 27. místě.

Poprvé se závodění na trenažerech mohli zúčastnit i nejmenší adepti veslování, a to v rámci konání Přeboru Olomouckého kraje žactva. I tady měl hradiš´tský klub trojnásobné zastoupení. „Naši malí veslaři nezůstali ve stínu svých starších kolegů a někteří si odvezli svou první medaili,“ chválil naděje trenér VK Slovácko.

Mladší žák David Šimek dojel na druhém místě a získal do své sbírky další stříbrnou medaili, svůj vůbec první bronz si pak z Přerova přivezl starší žák David Zetík. Kousíček za stupněmi vítězů zaostal jen Martin Tomaštík, který při svém prvním závodě na trenažeru starších žáků obsadil pěknou pátou příčku.