Výborně si vedli i další zástupci hradišťského oddílu, všichni se kvalifikovali na závody reprezentačních výběrů, které se jedou příští týden v Račicích.

„Je to největší úspěch mojí kariéry,“ radoval se z nečekaného úspěchu šestnáctiletý Vojtěch Řimák. Před závodem se sice počítalo s umístěním na stupních vítězů, zlato ale měl podle všeho získat Podrazil z Blesku Praha. „Je o půldruhé hlavy větší než Vojta, byl jasným favoritem,“ podotkl trenér Milan Šurý, který úspěšnou hradišťskou skupinu vede.

Řimák ale na prognózy nehleděl a svého největšího soupeře porazil o tři sekundy. „Před startem jsem byl nervózní, s tím, že bych mohl být první, jsem ale vůbec nepočítal,“ přiznal nadějný veslař, kterému vyšly především úvodní kilometry závodu. „Protože se startuje intervalově po minutě, tak jsme neměli dokonalý přehled, jak kdo na tom je. Na čtvrtém kilometru ale Vojta vedl asi o deset sekund a náskok dokázal udržet do cíle,“ popsal vývoj zlatého závodu Milan Šurý.

I když Vojtěch Řimák zazářil nejvíce, neztratili se ani další reprezentanti VK Morávia Uh. Hradiště. Všichni se umístili mezi nejlepšími patnácti a kvalifikovali se na závody reprezentačních výběrů, které se uskuteční za čtrnáct dní v Račicích. „Původně měl mít smůlu Honza Psotka, nakonec ale dostal divokou kartu,“ těšilo hradišťského trenéra. Společně s Janem Psotkou, který dojel v konkurenci sedmatřiceti skifařů patnáctý, se mezi juniory kvalifikovali ještě Daniel Vašťák (10. místo) a Petr Psotka (12.). V dorostu bude mít Uherské Hradiště dvojí zastoupení, společně s Řimákem se bude snažit uspět Adam Štěrbák, který dojel sedmý. Želízko v ohni bude mít VK Morávia i mezi muži lehkých vah, o což se 9. místem (z 21 skifařů) zasloužil Jakub Šimon.

A s jakými ambicemi pojedou hradišťští borci do Račic? „Ukázalo se, že natrénováno máme dobře, takže věřím, že se kluci prosadí mezi nejlepší,“ říká trenér Milan Šurý. „Kdo má největší šance? Těžko říct. Teď se závod vydařil Vojtovi, v Račicích to ale může být někdo jiný.“ Podle Šurého mají všichni jeho svěřenci šanci postoupit do finále. To by v dorostenecké kategorii znamenalo nominaci na mezinárodní čtyřutkání reprezentací ČR, Maďarska, Polska a Německa (tu už má Řimák jistou), mezi juniory pak jde o světový šampionát v Rakousku.