Kontrolních závodů se o minulém víkendu zúčastnila čtveřice hradišťských závodníků: Přemysl Papp, Adam Štěrbák, Daniel Vašťák a Vojtěch Řimák. Posledně jmenovaný prokázal nárůst výkonnosti přímým postupem z rozjížďky do semifinále, kde si s přehledem vyjel místo v šestičlenném finále. V něm už nenechal nikoho na pochybách, že do reprezentace chce, a 4. místem si vyjel pozici v párové čtyřce.

„Věřili jsme si na druhé místo, bohužel nám nepřály podmínky, protivítr nám skutečně nevyhovoval. Vojtu porazili veslaři s výškou hodně přes 190 centimetrů a váhou blížící se ke stu kilům,“ nechal se slyšet trenér VK Morávia Jakub Šimon.

V kategorii dorostu reprezentovali klub z Uherského Hradiště dva závodníci. Oba dorostenečtí veslaři si už o týden dřív vyjeli právo reprezentovat Českou republiku na závodech olympijských nadějí na dvojskifu. Na kontrolních závodech se lépe umístil Adam Štěrbák, jehož druhé místo je nepochybně velkým úspěchem. „Škoda jen, že někteří dorostenci startovali v závodě juniorů a nemohli jsme se s nimi poměřit. Věřím, že bychom je porazili. Časově jsme byli podstatně rychlejší,“ podotkl hradišťský trenér.

Druhý dorostenec Přemysl Papp postupoval z dlouhé trati sice až z 15. místa, ale v Račicích dokázal v pátek suverénně zvítězit v opravné jízdě a v sobotním finále B si v krásném závodě dojel pro celkové 10. místo.

Posledním závodníkem VK Morávia byl v kategorii mužů Daniel Vašťák. Ten si dovesloval pro 14. místo.

Ze závodů na dlouhé trati postoupil, ale pro nemoc na kontrolkách nestartoval Jan Psotka. „Velká škoda, že si neúčastí na těchto závodech a poměrně častými tréninkovými výpadky bohužel pomalu zavírá vrátka do užšího výběru ČR pro mistrovství světa juniorů,“ zalitoval Jakub Šimon.