Parádní závody odjela ale celá hradišťská výprava, ve které ještě byli Petr Psotka, Daniel Vašťák a Adam Štěrbák. „Předvedli parádní výkony, všichni si zajeli osobní rekordy,“ neskrýval velkou spokojenost trenér Milan Šurý, který v nadějných závodnících spatřuje velkou budoucnost. „Všichni se svými výkony dostali do programu sportovního centra mládeže, které je bude podporovat. Navíc pokud uspějí na dubnových závodech v Hoříně a v Račicích, mají otevřené dveře do české reprezentace,“ říká Šurý, podle kterého mají všechny předpoklady na úspěchy jiného hradišťského odchovance Jakuba Hanáka. Ten se lvíčkem na prsou vybojoval medaile na mistrovství světa i na olympijských hrách.

Na neratovický republikový šampionát se ze čtyř podniků kvalifikovalo v každé kategorii 24 nejlepších. Mezi dorostenci se parádním výkonem blýskl šestnáctiletý veslař VK Morávia Uh. Hradiště Vojtěch Řimák, jenž vybojoval 2. místo. Stejnou příčku mezi lehkými váhami (do 75 kg) do 23 let vyjel i jeho oddílový kolega Jakub Šimon, jenž v absolutním pořadí obsadil výborné páté místo.

Mezi kompletní českou špičkou se neztratili ani další mladící z Uherského Hradiště. Ve stejné kategorii jako Řimák, tedy mezi dorostenci, dojel teprve patnáctiletý Adam Štěrbák čtrnáctý. Dvě želízka v ohni měl VK Morávia i mezi juniory. Petr Psotka obsadil 14. a Daniel Vašťák 16. místo.

Hradišťské veslování se, zdá se, nemusí o budoucnost obávat. Trenér Milan Šurý už také spřádá velké plány. „Myslím, že z kluků bude výborná párová čtyřka. Už letos by se mohli postavit na start závodů mezi seniory,“ věří svým svěřencům a jde ještě dál. „Když na sobě budou pracovat, tak z nich mohou vyrůst další úspěšní reprezentanti. Záleží jen na nich,“ háže Šurý mladým veslařům rukavici.