Z posledních republikových závodů přivezli hned několik medailových umístění.

Nejvíce úspěchů posbíral Michal Plocek, který v dorostenecké kategorii pravidelně dojížděl na medailových pozicích. Nejcennějším úspěchem jsou dvě druhá místa na mistrovství České Republiky, když těsně za vítěznou lodí dojel na skifu i dvojskifu. Že rozhodně nešlo o náhodu, potvrdil Plocek opět druhým místem na skifu na závodech talentované mládeže.

„Michal dosahoval výborné výsledky během celé sezony,“ pochválil svého svěřence trenér Milan Šurý. Plocek si po úspěšných trenažérech dojel pro třetí místo na dlouhé trati (6 km – pozn. aut.), na kontrolních závodech mezi juniory skončil jako druhý nejlepší dorostenec na devátém místě. Na přeborech Moravy pak vyhrál skif a párovou čtyřku.

Z těchto závodů si přivezla nejcennější „placku“ i starší žákyně Veronika Pavlíková. „Předtím už zaznamenala několik úspěchů na menších závodech, výhra na přeboru Moravy na skifu je ale nejcennější,“ radoval se spokojený trenér Šurý. Menším zklamáním ovšem bylo jen malé finále na MČR.

Parádním úspěchem se blýskli muži Daniel Vašťák a Petrem Psotkou. Na mistrovství České Republiky v Račicích si totiž dojeli pro druhé místo na dvojskifu v kategorii do 23 let, Vašťák navíc své vystoupení na šampionátu ještě vyšperkoval třetím místem na skifu.

„Všichni tito veslaři trénují ve velmi provizorních podmínkách, lodě si vozí pět set metrů na vozících k řece Moravě a na vodu chodí ze břehu,“ ocenil přístup svých svěřenců trenér Milan Šurý. Velkou zásluhu na tom mají rovněž obětaví rodiče závodníků.