Všechny úspěchy vybojoval v kategorii veteran na motocyklu ČZ 360 ccm který měl vždy pečlivě připravený na závodní sezonu. Porážel na tratích po Evropě jezdce z Anglie, Německa, Itálie, Holandska, Rakouska i svého kamaráda Jindru Grefa z USA.

Po mnoho let Tondu po závodech napříč Evropou doprovázel mechanik i řidič Martin Gál. On byl i jeho samaritán, ale i takový psycholog když v Křápkovi „bouchly saze“.

Když v roce 2017 zvítězil český tým v kategorii veteran družstev, v němž jel i světový šampion v motocyklových soutěžích legendární Jiří Stodůlka, tak při slavnostním ceremoniálu vítězů zpíval nejhlasitěji českou hymnu právě Křápek a i proto mu kamery věnovali nejvíce záběrů.

Škoda dvou sezon covidového přerušení seriálu, ale potom se zase šoupátka závodních strojů otevřela a Křápek jezdil v čele motokrosových „pantátů“.

Fotbalisté Slovácka C (bílé dresy) bodovali i ve druhém jarním zápase okresního přeboru.
OP: Nedakonice i Huštěnovice zaváhaly, do čela poskočil Hluk B, slaví Bílovice

Ještě loni jel seriál několika závodů a vždy úspěšně. Tonda měl vždy dobré zdraví byl to takový tvrdý kocůr, jak se říká…

Vzpomenu jeden jeho exces, v mistrovském závodě ve Vranově u Brna si zlomil holení kost, po operaci za čtyři týdny už zase vodil stokilový motocykl na závodní trati!

Letos má Antonín Křápek devětasedmdesát roků, v dílně dvě krásné motorky, ale nakonec vyhrála hlava a ta řekla „Tondo stačilo, máš za sebou úspěšný závodnický život, splnil sis víc než mnozí ve tvém sportovním odvětví, musíš být spokojen že jsi jak jsi, poháry, věnce, různé ceny co jsi vyhrál, ty oprášíš, opucuješ, některé rozdáš, ale zdraví máš jen jedno jako každý z nás.“

Tak teď si připrav kalendář závodů, na které pojedeš jako divák, pokecat s kamarády, poradit, zavzpomínat.

Všechno jednou končí a život jde dál, tak já Ti přeju dobré zdraví, zdraví, zdraví.

Autor: František Tureček