Fatra i Benátky nad Jizerou ovšem šlapou jako dobře seřízený stroj a jejich vzájemný souboj v sobotním programu sedmého kola nejvyšší domácí soutěže určitě bude stát za to. Střetnutí hrané netradičně ve zlínské Městské hale v Bartošově čtvrti začíná v 16 hodin.

„Pro soupeře to bude možná malá výhoda, protože v naší klasické hale toho v poslední době moc neuhrál. Pro nás je to naopak z nouze ctnost, nicméně termínová listina je takto prostě nastavená a my se s tím musíme vyrovnat," konstatoval zlínský trenér Roman Macek, jehož tým se v Městské hale Zelené představil naposledy v jarních čtvrtfinálových bojích proti Ostravě.

Tenkrát šlo sice o víc, nicméně i sobotní duel bude mít bezesporu svůj náboj.

„Na samotné utkání se samozřejmě těšíme. Hrajeme první s druhým, což je vždy velká výzva. Soupeř po příchodu kapitána Škacha podává špičkové výkony, protože má k dispozici špičkového nahrávače. O jeho síle víme. My však jdeme do každého zápasu s cílem zvítězit a zejména v domácím prostředí bychom se této zodpovědnosti bránit neměli," říká jednoznačně Macek.

Možná ještě důležitější souboj ovšem čeká i sousední Staré Město. Loňský nováček zajíždí v souboji dvou týmů ze dna tabulky na palubovku Odolene Vody.

„Poslední zápasy nám nevyšly výsledkově, ale ani herně. To mě mrzí ze všeho nejvíc. V úvodu sezony jsme hráli solidní volejbal, který i přes porážky odpovídal našim možnostem. K tomu bychom se měli vrátit," vybízí trenér Starého Města.

Jeho tým kráčí od porážky k porážce a ani v sobotu se od něj žádné zázraky nečekají. „Budeme chtít soupeře potrápit a něco mu vzít. Alespoň set," pravil skromně Karabec, jenž přiznává, že jeho tým na některých postech extraligovou kvalitu opravdu nemá.

„V tuto chvíli nám hodně ublížilo zranění blokaře Koláčka. Postrádáme však i prvního nahrávače, protože Vašíček, který nám loni pomáhal, už je ve Zlíně. V neposlední řadě nám pak citelně schází diagonální hráč," vyjmenoval Karabec.