Nahodil v turnaji pro hráče nad 50 let zařazeném do české série Senior’s Tour 2023, na antuce ve Frýdlantu nad Ostravicí, v základní skupině postupně porazil domácího borce Jaromíra Tomise 6:3, Štefana Uhlára (Zlín) 6:1 a Miroslava Petruželu (Daskabát u Olomouce) 6:4, ve finále tenista z Valašska prohrál s lídrem celé letošní Senio´s Tour padesátníků Antonem Oškrobaným z Považské Bystrice 2:6.

,,V základní skupině jsem se prosazoval odvážnou tvrdou hrou, kdy se mi všechny soupeře dařilo zatlačit do defenzívy. V duelu s Petruželou, se kterým jsem posledních 8 zápasů prohrál, jsem ale prohrával 1:3. Za tohoto stavu jsem však přestal dělat chyby a souboj s matadorem z Daskabátu jsem otočil v můj prospěch.

Ve finále s favorizovaným Oškrobaným už se projevila síla slovenského tenisty. Téměř o 10 let mladší soupeř byl ve finálovém utkání přesnější a ve výměnách razantnější. Mě už ve velkém horku docházely síly,“ přiznal Jan Nahodil.

Na severu Moravy se hodnotil také turnaj v kategorii Jašek Cup. V něm se dařilo Liborovi Zapletalovi.

Tenista ze Zlína-Lhotky v semifinále překonal Miroslava Petruželu 6:4, ve finále zdolal Cyrila Krajčíra z Moravského Svätého Jána 6:3. Souboj Zapletala s Krajčírem byl duelem o konečné druhé místo v kategorii Jašek Cup.

Libor Zapletal se prosazoval kvalitním forhendem. V základné skupině ale s Krajčírem prohrál, ve finále se ovšem poučil a porážku tenistovi ze Slovenska oplatil. Zapletal finálové střetnutí zvládl velmi dobře takticky.

KONEČNÉ POŘADÍ V KATEGORII JAŠEK CUP VE FRÝDLANTSKÝCH PODZIMNÍCH SMEČÍCH 2023.

1. Jan Nahodil (Valašské Klobouky)

2. Libor Zapletal (Zlín-Lhotka)

3. Cyril Krajčír (Moravský Svätý Ján)

4. Štefan Uhlár (Zlín)

5. Tomáš Kučera (Sazovice)

6. Jaromír Tomis (Frýdlant nad Ostravicí)