Utkání se přitom dlouho vyvíjelo pro domácí příznivě. Ty už po devatenácti sekundách z první střely poslal do vedení Štěrba. V 5. minutě přidal druhý gól Hlučanů Pavel Krchňáček a v 10. minutě tým ze Slovácka po ráně Jílka vedl už 4:1. Rožnov pod Radhoštěm ale zmobilizoval síly a v šestačtyřicáté minutě otočil stav na 4:6. Zajímavá partie poté pokračovala až do konce střetnutí. Domácí ještě v třiapadesáté minutě jednou vedli a to 7:6. Závěr zápasu ale patřil Valachům, kteří po dvou brankách Plandora a dvou trefách Smékala strhli vítězství na svoji stranu.

,,První třetina byla jako z pohádky, zbytek utkání a hlavně konec duelu jako ze zlého snu. První dvacetiminutovku jsme hráli velmi dobře, ale potom jsme vyprodukovali spoustu chyb, které soupeř trestal. Navíc jsme ve druhé půlce střetnutí nedokázali udržet koncentraci a přizpůsobili jsme se hře Rožnova pod Radhoštěm. To byly hlavní příčiny naší porážky,“ smutně konstatoval Pavel Rochovanský, hrající kouč Hluku.

,,Zápas jsme odehráli pouze s dvanácti hráči v poli. Navíc s mladou sestavou, proto jsme postrádali zkušenosti. A úvod tomu napovídal. Dělali jsme fatální chyby a po zásluze jsme prohrávali. Ovšem díky bojovnosti a dravosti mládí jsme nakonec z duelu vytěžili tři body,“ chválil svoje mužstvo Stanislav Barabáš, asistent trenéra Rožnova pod Radhoštěm.

V tabulce se po 10. kole Rožnov pod Radhoštěm posunul na první příčku, Hluk je na pátém místě.

Národní liga pokračuje už o víkendu. V sobotu 20. listopadu bude Rožnov pod Radhoštěm hrát od 19 hodin v Pelhřimově. Hluk přivítá v domácím prostředí celek Aligators Klobouky. Utkání ve sportovní hale v Boršické ulici začíná ve 20 hodin.

SPARTAK HLUK – 1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 7:10 (4:2, 0:2, 3:6)

Branky: Šimíček 2, Štěrba, Pavel Krchňáček, Jílek, Martin Krchňáček, vlastní – Plandor 3, Adam Burýšek 2, Smékal 2, Kloss, Najvar, Prašivka.

Hluk: Tichopádek (Podškubka) – Rochovanský, Duda, Petlan, Bartoš, Pavel Krchňáček, Šimíček, Štěrba, Jílek, Martin Krchňáček, Váňa, Kundrata, Cileček, Tuhý.

Rožnov pod Radhoštěm: Jasný (Sklář) – Stanislav Barabáš, Drápala, Šimek, Hegar, Adam Burýšek, Najvar, Kloss, Plandor, Štůsek, Prašivka, Smékal.