Vabroušek dosáhl v závodu, jehož se zúčastnilo patnáct set triatletů ze 42 států, času 9:11:11. Vítězem se na klasických tratích 3,8 - 180 - 42,2 km stal největší favorit Francouz Patrick Vernay (8:31:33). Druhý skončil domácí borec Mitchell Anderson (8:40:19), třetí příčku bral za čas 8:42:48 Švýcar Mathias Mecht.

„Cestou do Austrálie jsem se silně nachladil a navíc mě dva dny před startem začala sužovat i zvýšená teplota. Proto jsem musel těsně před závodem zamířit k doktorovi, který mi povolil absolvovat podnik v Port McQuaire přiměřenou aktivitou. Uposlechl jsem ho a po celý závod jsem se pohyboval asi o patnáct tepů níže než obvykle,“ zavzpomínal na nepříjemnosti v Austrálii Ironman z Malenovic.

Vabroušek však přesto na jižní polokouli splatil výbornou formu z posledních dnů. „Úvodní téměř čtyřkilometrový úsek plavání jsem sice v silném lijáku překonal v čase 55:50 a z vody jsem šel až z dvaasedmdesáté pozice. Na kole se mi už ale dařilo posunovat se v průběžném pořadí výrazně dopředu,“ připomněl malenovický železný muž, jenž cyklistiku zvládl v čase 5:03:14.

Na maratonu okořeněném několika prudkými kopci pak podal Vabroušek již tradičně dobrý výkon. „Do první desítky výsledkové listiny jsem se už za slunečného počasí probojoval někde kolem pětadvacátého kilometru běhu,“ prozradil závěrem Petr Vabroušek, který maraton zaběhl v čase 3:04:12.

(hot)