Antonín Vlk z Ostrožské Nové Vsi vyhrál kategorii osmdesátníků. Ve finále zdolal Slováka Jozefa Jaška 3:0.

,,V Liberci jsem myslel na dobrý výsledek, zejména když v naší kategorii na severu Čech chyběl největší favorit Ludovít Valárik z Čadce,“ přiznal Antonín Vlk.

Ambice také naplnil. Dařilo se mu ve všech turnajových zápasech .

,,Povedl se mi i finálový duel. V něm jsem hrál velmi dobře. Zvládl jsem vyrovnané koncovky prvního a druhého setu, ve třetí sadě už jsem byl jasně lepším a hlavně jistějším hráčem,“ pochvaloval si Vlk.

Osmdesátníků si na severu Čech zahrálo 15.

V Liberci triumfovala i Dana Smištíková. Stolní tenistka z Kunovic ovládla ženskou kategorii šedesátnic.

Smištíková v konkurenci 8 hráček v rozhodujících soubojích v semifinále udolala Janu Gyllányiovou z Bratislavy 3:2 a ve finále porazila Alenu Klišovou z Frýdku-Místku také 3:2.

,,V utkání s Gyllányiovou byla k vidění spousta dlouhých výměn. O mém úspěchy v semifinále rozhodly povedené útočné výpady. Ve vyrovnaném pohledném finálovém střetnutí s Klišovou jsem udělala míň chyb. Měla jsem i štěstí, pátý set jsem vyhrála o dva míčky,“ prozradila Dana Smištíková.

Regionální stolní tenisté vybojovali ještě dva povedené výsledky. V kategorii padesátníků postoupil Štefan Sagáčik z Valašského Meziříčí do semifinále. Sagáčika v partii o finále vyřadil Martin Kočvara z Prahy.

Padesátníků se za libereckými stoly sešlo 18.

Postup do semifinále si rovněž zaknihoval v mužské kategorii 75 – 79 let i Jaroslav Kučera ze Slavičína.

Matador z Valašska v těžké základní skupině postupně přehrál Jaroslava Valíčka (Strakonice) 3:0, výborně pohybujícího se Arnošta Pražáka z Českých Budějovic 3:1 a Jaroslava Schlappla z Hradce Králové 3:2.

,,S agresivně hrajícím Schlapplem jsem zvládl koncovky čtvrtého a pátého setu, kdy jsem nekazil lehké míčky,“ potěšilo v nejtěžším souboji v základní skupině Kučeru.

Tak si pak v pavouku v osmifinále poradil s Karlem Malčákem z Českých Budějovic 3:0 (8, 5, 4), ve čtvrtfinále překvapivě hladce překonal obranáře Bohumila Vilímka (České Meziříčí) 3:0 (3, 10, 4), v následném semifinále ale prohrál s pozdějším vítězem turnaje Karlem Hrnčiříkem z Mariánských Lázní 1:3 (-8, 9, -10, -7).

,,V duelu s Malčákem jsem podal nejlepší výkon v turnaji. V osmifinálovém střetnutí se mi dařilo všechno, na co jsem sáhl. V souboji s Vilímkem jsem trpělivě čekal na nahrávku soupeře a poté jsem výměny jistě zakončoval. S Hrnčiříkem jsem prohrál po dlouhé době. O výsledku semifinále rozhodla třetí sada, kdy jsem

neproměnil tři setboly, naopak Hrnčiřík jediný setbol proměnil,“ upozornil Jaroslav Kučera.

V turnaji v Liberci si v 11 kategoriích zahrálo celkem 152 hráčů a hráček. Z toho bylo 122 mužů a 30 žen. Turnaj se hrál na 20 stolech.

Další šestý letošní turnaj Velké ceny Českomoravského klubu veteránů je na programu v sobotu 2. září v Neratovicích.