Start 47 kilometrů dlouhého podniku, který má převýšení 1250 metrů, je v 12.12 hodin na Masarykově náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Cíl bude na fotbalovém stadionu v městském parku Zahájeném. Vyhlášení výsledků proběhne mezi 16. a 17. hodinou. Pořadatelé očekávají účast minimálně 400 bikerů.

,,Také letošní ročník Hostýnské padesátky, stejně jako ty předchozí, se pojede přes nejznámější místa tohoto kraje. Bikeři poměří síly zejména na hlavním hřebeni Hostýnských vrchů, zdolat musí i největší kopce Hostýn a Troják. Zajímavým úsekem bude určitě i jízda po zbytcích lesní železnice v Rajnochovicích,“ informuje jeden z organizátorů závodu Ondřej Fojtík.

 Pořadatelé vypsali šest mužských, tři ženské kategorie, jednu kategorii pro juniory a jednu kategorii pro juniorky. Zazávodit si mohou rovněž tandemy. Připravené jsou i krátké tratě v parku v Zahájeném pro vložené závody pro děti. Jejichž partnerem je Šťastná hvězda. Start nejmladších kategorií odrážedel je v 10 hodin. Po nich budou postupně následovat další kategorie.

,,Pro děti jsme navíc připravili bohatý doprovodný program. Můžou se pobavit v dětském koutku, vyzkoušet si malování na obličej a od 14 hodin se podívat na představení loutkového divadla,“ zve do Bystřice pod Hostýnem Fojtík.

Vítězství v loňském 6. ročníku Hostýnské padesátky vybojoval olympijský vítěz v cross country z Londýna 2012 Jaroslav Kulhavý, který závod zvládl v čase 1:34:51. Mezi ženami brala prvenství Brňačka Dagmar Sladkovská (Česká Spořitelna Accolade, 2:01:31).