„Byl to pro naši prvněstupňovou školu se šedesátkou žáků velký svátek a odměna,“ zářil štěstím ředitel školy Břetislav Lebloch, jehož škola v projektu Sazka Olympijský víceboj aktivně pracuje od začátku.

„Až na první rok jsme vždy dosáhli na zlatý certifikát a nyní měli při losování škol i kus štěstí,“ směje se.

ž na nemocné se akce zúčastnili všichni žáci a učitelé základní školy. „Děti na vlastní oči viděly, že sportování má smysl. A když se dělá pořádně, odměna se dostaví,“ pokyvuje Lebloch, který se konkrétní jména hostů dozvěděl až pár dnů před příjezdem.

„Protože máme ve škole malé děti, pořádně jsme jim naše hosty představili. O to více si pak tréninku s olympioniky vážili, navíc program měli perfektně připravený a uzpůsobený našim malým dětem. Po akci proběhla autogramiáda a někteří si byli pro podpis i dvakrát,“ všiml si ředitel školy, které tak slavné návštěvy využil, aby asistovali při slavnostním otevření nového hřiště.

„Starý dvůr prošel zásadní rekonstrukcí, máme novou umělou trávu a nové doskočiště nám pokřtila ukázkovým skokem do čerstvě navezeného písku Šárka Kašpárková. Lepší osobnost než mistryni světa a olympijskou medailistku jsme si ani nemohli přít,“ zářil spokojeností Břetislav Lebloch.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, který má za cíl ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu.