"Práce by měly být zahájeny na konci února a s jejich dokončením se počítá do konce letošního října,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Úpravy se dotknou vnitřních prostor ve třech podlažích bloku B, který je součástí hlavní budovy. Vznikne tam uzavřené oddělení se zvláštním režimem s 27 lůžky. Součástí všech pokojů na oddělení bude vlastní hygienické zázemí.

V nové budově interny budou mít pacienti k dispozici celkem 141 lůžek (121 interna, 20 dětské oddělení), devět lůžek získá návazná intenzivní péče a sedm dětská JIP. Náklady na její vybudování se vyšplhají na 296 milionů korun bez DPH, z toho 13 milionů p
Nová interna za 300 milionů nabídne komfort pro pacienty

"Pokoje budou vybaveny novým nábytkem včetně elektrických polohovatelných postelí," upozornila mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková.

Dodala, že na oddělení vzniknou i prostory pro aktivizaci klientů a skladovací prostory a zázemí pro personál. Počítá se rovněž se souvisejícími úpravami exteriéru, které budou zahrnovat například rozšíření stávající zastřešené terasy, oplocení části zahrady a výstavbu dřevěného altánku.

Oddělení se zvláštním režimem bude sloužit pro seniory s různým typem demence, zejména Alzheimerovou chorobou. 

V Buchlovicích by se už v příštím roce mohlo začít pracovat na domu pro seniory s obchodem, který by měl vyrůst namísto stávajícího obchodu mezi ulicemi Řadová a Komenského.AUTOR: Pavel Krystýnek
V Buchlovicích budou podruhé schvalovat dům pro seniory