Pořadatelé připravili dvě tratě. Delší měří 56 kilometrů, kratší je dlouhá 19 kilometrů. Startovné na místě v sobotu 17. července je do obou závodů 600 Kč. Pro děti do 14 let 300 Kč.

,,Vypsány jsou také finanční odměny. Absolutní mužský vítěz v hlavním závodu dostane 3000 Kč. Rovněž vítězka hlavního závodu žen si z Buchlovic odveze 3000 Kč,“ upozornil jeden z pořadatelů Dušan Petřvalský.

Pojedou se kategorie pro muže a ženy od 15 let až po veterány. Na krátké trati si může zazávodit mládež od 10 let. Vyhlášená je rovněž kategorie pro elektrokola.

,,Připravený je také doprovodný program. Pro děti skákací hrad a malování na obličej. Pro všechny pak ukázka biketrialu Kyjov,“ prozradil ještě Petřvalský.

Organizátoři v Buchlovicích nezapomněli ani na nejmladší děti od 2 do 12 let. Ty v Lázních Leopoldov poměří síly od 9 do 11 hodin.

Loňský bikemaraton v Buchlovicích v mužích ovládl v čase 2:21:10 rodák z Hranic na Moravě Karel Hartl (STARBIKE.SK). V ženách si dojela pro první příčku Lucie Skřivánková (Cykloop.cz – BT Morkovice, 3:21:16).