I proto česká reprezentantka v druhém finálovém kole v boji o medaili riskovala a v přemíře snahy dramaticky upadla.
V první části finále rodačka z Uherského Brodu předvedla dobrou jízdu a vedla, ale… „Myslela jsem si, že dostanu víc bodů," přiznala.

Ve druhé jízdě ji těsně porazily o bod Britka Jenny Jonesová a o tři čtvrtě bodu Švýcarka Sina Candrianová, byť jejich jízdy nebyly tak technicky náročné, i když dobře provedené. Pančochová jela po nich a její boj o cenný kov skončil hrozivým karambolem.

„Bavila jsem se všemi kamarády a lidmi kolem mě a ti říkali, že jsem měla být třetí," uvedla Šárka Pančochová, která skončila pátá. Podobný názor mají i další odborníci.

„Rozhodčí nám sebrali medaili," řekl jeden z nejlepších českých snowboardistů Jan Nečas.

„Když viděla, že ji přeskočily holky, které měly stejnou či horší jízdu, tak to s její psychikou určitě neudělalo nic dobrého," mínil další expert Martin Mikyska.

To je dlouhodobý problém sportů, které se nedají objektivně změřit. Emotivní debaty se opakují u krasobruslení, podobně se na OH hodnotí i akrobatické skoky, U-rampa či jízda v boulích, kde podle mnohých sudí zase nepřáli Nikole Sudové.

„Občas nemusí vyhrát ten nejlepší," přiznala dokonce Hana Kalužíková, která v Soči hodnotí právě jízdu v boulích a akrobatické skoky.

I ve slopestylu mužů se debatovalo o tom, jak mohl vyhrát Sage Kotsenburg z USA, když si sáhl na sníh. „Vyhrát měl Mark McMorris," řekla Šárka Pančochová na adresu bronzového medailisty.

„A podle toho, jak to nastavili u kluků, kteří jeli na styl, daleko dopadali, dlouho drželi ‚graby', jsem měla být jednoznačně třetí. Měla jsem techničtější jízdu, ty dvě holky daly ‚basic' skoky," vykládala slangem.

„Podle toho, jak to rozhodovali u kluků, jsem byla přesvědčená, že mi ty body dají."

V Soči ve slopestylu působí i česká rozhodčí Klára Suchanová.

„Nebavila jsem se s ní o tom, ale zrovna ona je jedna z mála, která tomu trochu rozumí. Dala mě na třetí místo," uvedla Pančochová.

Jenže Slovinec Iztok Sumatič a hlavní sudí Kanaďana Brandon Wong či americká sudí byli proti. „Neklaplo to," pokrčila rameny česká reprezentantka.

Podle české snowboardistky to může slopestylu uškodit, ale víc to odnesou samotní jezdci.

„Věnují tomu rok a půl tréninku, závodění a potom to rozhodčí pokazí. I profíci a všichni ostatní věděli, jak to mělo dopadnout. Jen to nebylo na papíře," litovala Šárka Pančochová.

Den po závodě se cítila dotčená a zklamaná. „Protože jsem trénovala rok a půl na olympijskou medaili, opravdu jsem ji chtěla," uvedla.

Ale jak sama říká, nedělá snowboarding kvůli tomu, aby byla naštvaná.

„Jasně, není to konec světa. Ještě si dám jednu dvě olympiády. Jsem ráda kvůli slopestylu, že byl na olympiádě, i kvůli holkám, co zajely dobře," dodala.