Domácí družstvo se ujalo ve 20. minutě vedení, kdy olomouckou brankářku po ráně z dálky překonala Adéla Ivanová. Těsně před přestávkou po zaváhání uherskobrodské obrany Nikola Ošťádalová srovnala stav na 1:1. O vítěznou trefu týmu ze Slovácka se postarala v sedmapadesáté minutě po spolupráci s Adamíkovou Romana Fojtíková.

,,Hosté k nám přijeli v silné sestavě posíleni o několik hráček z druholigového áčka. Duel se silnými soupeřkami jsme však zvládly. Ve vyrovnaném zápase jsme hrály aktivně a dostávaly jsme se do šancí. Hanačky ale byly v ofenzívě také nebezpečné. Cennou výhru jsme ovšem uhájily,“ potěšil zisk tří důležitých bodů kapitánku Uherského Brodu Andreu Adamíkovou.

V neúplné tabulce po 15. kole soutěže Uherský Brod zůstal na 4. místě. První je FC Zlín, který měl o víkendu volno.

Tento víkend pokračuje Moravskoslezská fotbalová liga žen dalšími zápasy. Uherský Brod se v sobotu 4. května utká s Prostějovem. Duel, který se bude hrát na hřišti v Havřicích, má výkop v 10 hodin. Zlín se v neděli 5. května představí na hřišti ve Vyškově. Zápas na Hané začíná v 15 hodin.

ČSK UHERSKÝ BROD – SK OLOMOUC SIGNA MŽ B 2:1 (1:1)

Branky: 20. Ivanová, 57. Romana Fojtíková – 45. Ošťádalová.

Uherský Brod: Kateřina Fojtíková – Dzuráková, Pospíšilová, Baná, Romana Fojtíková, Šrámková, Mrázková, Adamíková, Psotková, Mertová, Ivanová. Na střídání: Prokešová, Večeřová, Kočendová, Janků, Štichová.