,,Přestože jsme ještě 21. prosince předehrávali duel s Ostravou, tak jsme s přípravou na zbytek sezony chtěli začít už 2. ledna. Nakonec jsme kvůli několika nečekaným absencím první trénink v roce 2019 měli až o týden později. Odřeknout jsme museli i účast na mezinárodním turnaji ve slovenských Bánovcích nad Bebravou. Hráči si alespoň od futsalu více jak dva týdny odpočinuli,“ snažil se najít nějaké pozitivum okolo mírně narušené přípravy na přelomu roku domácí kouč Jaroslav Hastík.

V posledních dnech už má jeho tým normální tréninky a na duel se Severočechy se těší.

,,Česká Lípa s letošními největšími tahouny kapitánem Ondřejem Havrdou a levonohým dlouhánem Miroslavem Semerádem sice nepatří do absolutní české špičky, první ligu ale hraje už od sezony 2015 – 2016. Letos Démoni hned v 1. kole překvapivě remízovali s favorizovanými Litoměřicemi. Ty se ovšem ze soutěže odhlásily a tak Severočeši, stejně jako my, s tímto protivníkem o cenný bod následně přišli,“ krátce představil pátečního soupeře první muž slovácké lavičky.

Ten se podělil i o další poznatky. ,,Hosté ve většině zápasů vychází ze zajištěné obrany a spoléhají na brejky nebo průbojného pivota. V průběhu podzimu do České Lípy přišlo několik nových hráčů. Ti vyztužili kádr a zvýšili konkurenci v základní sestavě. Bývalý Sparťan Martin Sop se dokonce zařadil do už tak silné první formace a matador Vítězslav Hrubý se zkušeným Petrem Zapletalem nastupují ve druhé formaci. Obě tyto řady jsou vyrovnané a dostatečně kvalitní. Pozor si musíme dávat i na střelce Matouše Kubelku,“ ví na Slovácku, kde chtějí navázat na poslední dvě domácí výhry proti Plzni a Ostravě.

 ,,Desátý celek tabulky určitě nepodceníme. Navíc věřím, že se v souboji s nevyzpytatelným soupeřem prosadí naše síla i vůle po vítězství. Ve střetnutí však bude od prvních minut nutná maximální koncentrace celého našeho týmu. Musíme být také disciplinovaní. Důležité také bude, jak se nám podaří zacelit mezeru po zkušených borcích Pavlu Outratovi a Patriku Levčíkovi, kteří přestoupili do slovenské prvoligové Trnavy. Do výsledku utkání se rovněž může projevit forma brankářů, na naší straně Radka Janečky a v českolipských barvách Bulhara Milena Kirova nebo jeho parťáka Ondřeje Sochůrka,“ slibuje, že Uherské Hradiště v pátek zabojuje o další tři důležité body Jaroslav Hastík.