Broďané bodovali především na domácím brokovém mistrovství republiky (disciplína Sporting Clays) a na Mistrovství České republiky ve střelbě z pistole podle pravidel IPSC. Dobrými výsledky se však prezentovali i na prestižním mezinárodním závodě v IPSC Infinity Euro Open, který se uskutečnil v německém Philippsburgu.

Mistrem České republiky v „loveckém parkuru“ (broková disciplína Sporting Clays) se stal střelec Teamu CZ Shooting František Hondl, který navázal na další významný úspěch svého skeetového kolegy, Ivo Hilšlera, který zvítězil předminulý víkend na mezinárodním brokovém Memoriálu Miloslava Bednaříka. „Oba jmenovaní dosáhli svých vítězství díky novým modelům brokových kozlic řady Competition. Podařilo se jim tak porazit střelce a zbraně daleko zvučnějších jmen,“ poznamenal manažer Teamu CZ Shooting Milan Trkulja.

Mistrovství České republiky v praktické střelbě z pistole tradičně ovládli střelci v dresech České zbrojovky, a to ve všech divizích, do kterých nastoupili. V divizi Open zvítězil Martin Kameníček před Miroslavem Havlíčkem a Petrem Pijáčkem (všichni z Teamu CZ Shooting), v kategorii Senior divize Open napodobil svého syna Miroslav Kameníček. Také divizi Standard ovládli střelci z Uherského Brodu, na stupních vítězů se seřadili Petr Znamenáček Gyorgy Batki a Zdeněk Liehne. V divizi Production si pak prvenství připsal Miroslav Zapletal, v kategorii Junior byl nejlepší Andrej Hrnčiarik.

Do dějiště mezinárodní střelecké soutěže Infinity Euro Open, německého Philippsburgu, odjeli přímo z dějiště mistrovství České republiky v Opařanech čtyři střelci Teamu CZ Shooting - Martin Kameníček (divize Open), Zdeněk Liehne a Petr Znamenáček (oba divize Standard) a Miroslav Zapletal (divize Production).
„A ani jeden z nich se v tomto obtížném závodě neztratil,“ upozornil Trkulja na zisk dvou medailí. Miroslav Zapletal získal zlato a Martin Kameníček bronz, když za sebou nechal mezinárodní hvězdy Saula Kirshe z Izraele a Chrise Tilleyho z USA. Kameníček byl poražen jen mistrem světa Ericem Grauffelem z Francie a dalším střelcem z nejlepší světové trojky Georgem Balesterosem ze Španělska. V divizi Standard si výborně vedl mladý Zdeněk Liehne, který skončil na 6. místě. Zklamáním tentokrát bylo jen trochu nečekané osmé místo Petra Znamenáčka, čtvrtého muže z posledního mistrovství světa.