,,S vysokoškoláky ostravské Technické Univerzity, kteří v minulosti už několikrát v první lize působili, jsme se letos už jednou utkali. Hned v prvním kole na začátku září jsme na severomoravské půdě zvítězili 3:1. Loni ve druhé lize jsme s nimi doma prohráli 3:6 a v odvetě u nich jsme po výborném výkonu vyhráli 7:4,“ prozradil domácí trenér Jaroslav Hastík.

Sestava hostů ovšem není složená jenom z vysokoškoláků. Doplňuje ji i několik hráčů, kteří prošli fotbalovým Baníkem Ostrava.

,,Kádr celku ze severu Moravy je vyrovnaný. Není v něm ale žádná výraznější osobnost. Tou je však hrající trenér a zároveň předseda klubu Martin Kapsa. Nicméně před naší brankou si musíme dávat pozor na nejlepšího střelce loňského ročníku druhé ligy Kamila Půdu a nebezpeční hlavně z rychlých brejků jsou bratři Lukáš a Patrik Kundrátkovi,“ líčí poznatky Hastík.

Jeho mužstvo chce před vlastními diváky samozřejmě v zápase naplno bodovat.

,,Musíme být ovšem trpěliví. Poslední celek tabulky určitě nepodceníme. Nesmíme se hrnout do útočení za každou cenu. To by se nám nemuselo vyplatit. Hosté totiž podobně jako my spoléhají na zajištěnou obranu. My však máme kvalitnější tým. Proto máme šanci Ostravany porazit,“ věří svému kolektivu první muž uherskohradišťské lavičky.

,,O výsledku ale rozhodne skutečnost, kdo udělá méně fatálních chyb v defenzívě a kdo bude produktivnější v útoku,“ uvědomuje si těsně před pátečním výkopem důležitého souboje kouč Jaroslav Hastík.